Брюссель в очікуванні Трампа: НАТО готує нову штаб-квартиру, протестувальники збираються на мітинги

Брюссель в очікуванні Трампа: НАТО готує нову штаб-квартиру, протестувальники збираються на мітинги

Бельгія приймає президента США.

У Брюсселі чекають президента США Дональда Трампа для участі в саміті НАТО. В місті вже підвищили заходи безпеки, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Трамп не так давно критикував НАТО як організацію, що застаріла, і скаржився, що США витрачає забагато грошей на неї. Додаткової пікантності ситуації додає те, що цього разу саміт відбудеться у новій штаб квартирі – новозбудованій гігантській будівлі на околиці Брюсселя. На її зведення витратили мільярд доларів. До зустрічі американського президента там готуються особливо ретельно, і всі сили направлені на те, щоб у Трампа не було враження, ніби організація "застаріла".

Відео Терористичні загрози і російське питання порушать на саміті НАТО

Перший пункт у візиті Трампа в Брюссель — аудієнція у короля, потім відбудеться зустріч із прем'єр-міністром Бельгії. Основні зустрічі американського президента призначені на четвер. Перед самітом НАТО він проведе перемовини із лідерами Європейського союзу. Перемовини передрікають непрості — в Брюсселі намагатимуться пояснити свою позицію щодо багатьох питань, зокрема і позицію щодо Росії. Російське питання виникне і під час зустрічей на саміті Альянсу. "Буде багато лідерів, охочих обміркувати, як – з одного боку – посилити наші заходи стримування і оборони, а з іншого – як поводитися з Росією. І також обговорити, як Росія за допомогою пропаганди намагається втрутитися у внутрішні справи наших країн, у нашу політичну систему", - анонсував спецпредставник генсекретаря НАТО Джеймс Аппатурай.

Водночас Брюссель готується до акцій протесту проти НАТО та проти Трампа. Активісти вже з неділі готують плакати та приймають і розміщують інших учасників анонсованих акцій, що спеціально з'їжджаються в Брюссель. Лише на сьогоднішньому протесті очікуються щонайменше 10 тисяч людей. Заходи безпеки посилені — в Бельгії і без того побоюються терористичних атак, а особливо зараз, після нещодавного вибуху на стадіоні у британському Манчестері. В місті, що й в звичайний день страждає від багатокілометрових заторів, перекривають європейський квартал, підходи до королівського палацу, частину важливих вулиць. Поліція звертається до водіїв із проханням не сідати у ближчі дні за кермо.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів