Будівництво "Північного потоку-2": Меркель запевнила, що Україна залишиться транзитною державою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Канцлер Німеччини переконує, що Північний потік-2 не впливає на залежність Європи від російського газу.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що після будівництва газопроводу "Північний потік-2", Україна залишиться країною-транзитером російського газу.

Про це Меркель розповіла під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

"Я запевняю, що Україна залишиться транзитною країною російського газу", - сказала вона.

Також канцлер Німеччини заявила, що "російський газ залишиться російським газом, яким би чином він не потрапляв до Європи". Тим самим Меркель спробувала запевнити, що будівництво "Північного потоку-2" не вплине на енергозалежність країн Європи від РФ.

Нагадаємо, що "Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

ВідеоВ ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Рішення по "Північному потоку-2" прийматиме Німеччина, як країна, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Берлін як і раніше зможе робити винятки з правил ЄС для "Північного потоку-2", однак після перевірки і схвалення їх Єврокомісією. 

В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Залиште свій коментар

Вибір редакції