Будівництво газогону в обхід Росії повернули до списку пріоритетів ЄС

Центральна та Східна Європа змусила Євросоюз визнати будівництво газогону Nabucco одним з першочергових завдань.

Під тиском країн Східної Європи самміт Євросоюзу вирішив повернути до списку пріоритетних проектів ЄС будівництво газогону Nabucco з регіону Каспійського моря до європейських країн, в обхід території Росії.

Як повідомив один з лобістів проекту, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, повторного включення Nabucco домоглися уряди країн Центральної і Східної Європи. Найбільший опір чинила влада Німеччини. На думку німецького канцлера Ангели Меркель, Євросоюзу і без Nabucco є куди інвестувати бюджетні кошти.

Тепер Nabucco, нарівні з іншими проектами, вважається основою енергетичної безпеки Європи. Як очікується, газогін повинен буде понизити залежність ЄС від постачань газу з Росії. Згідно з документом, на будівництво Nabucco буде витрачено 200 мільйонів євро вільних коштів з бюджету ЄС.

В цілому на реалізацію енергетичних проектів ЄС запланував виділення 2 мільярдів євро в 2009 році і 1,975 мільярда євро в 2010-му.

Нагадаємо, проект було вирішено виключити зі списку пріоритетних завдань ЄС 17 березня 2009 року. Тоді його хотіли внести до іншого розділу загальноєвропейського плану стимулювання економіки, який називається "Південний газовий коридор".

Читайте також:

Туреччина може вийти з проекту Nabucco

Путін: Росії вистачить газу на 100 років

У російсько-українському "газовому конфлікті" виграє Nabucco

Будівництву Nabucco сприяє суперечка Росії і України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: