Будувати Керченський міст російським окупантам допомогли дві компанії з Нідерландів – ЗМІ

Завдяки іноземному обладнанню прокладалися труби. 

У будівництві Керченського моста між РФ та окупованим Кримом беруть участь дві нідерландських компанії.  Про це повідомляє De Gelderlander.

Видання відзначає, що це дві невеликих компанії: Dematec Equipment побудувала одну з машин для будівництва моста, та Bijlard Hydrauliek, що встановила найважливішу частину для цієї машини.

Вказане обладнання відправили до РФ на початку 2016 року. Відзначається, що за допомогою вказаної машини прокладалися важкі труби на морському дні в якості основи для опор моста.

У дирекції Dematec наголосили, що компанія поставляє машини по всьому світу і в цьому випадку обмежувальні заходи проти РФ нібито порушені не були.

"Згідно з санкціями ЄС, ми не повинні перебувати в Криму, а машину поставили в Росію", - наводить цитату представника компанії "Європейська правда".

У Bijlard Hydrauliek, натомість, наголосили, що передали лише запчастину для обладнання клієнту в Нідерландах і не знали, що машину використовуватимуть в окупованому Криму.

Влада Нідерландів вже відреагувала на повідомлення. Так, депутатка керівної партії PvdA Кірстен ван ден Хул сказала, що має багато запитань до компаній, які працюють з РФ. .

"Якщо голландські компанії будуть співпрацювати з будівельниками цього мосту, я хотів би поставити їм багато запитань. Цей міст є символом російської анексії. Я хочу дізнатися, чи дозволено це за законом", - наголосила вона.

Своєю чергою, міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Нідерландів Ліліана Плаумен заявила, що уряд вивчить питання участі цих компаній у проекті.

"Уряд Нідерландів застосовує жорстку політику невизнання після незаконної анексії Криму і жодним чином не стимулює подібну діяльність", - наголосила урядовець.

Фотогалерея Окупанти звели арку над Керченським мостом (9 фото)

Нагадаємо, раніше Європейський Союз вирішив розширити санкційний список проти Росіїчерез скандал довкола поставок турбін Siemens в окупований Крим. Натомість міністр юстиції України Павло Петренко висловив думку, що всі Міжнародні компанії, які долучаться до будівництва Керченського моста до окупованого РФ Криму потраплять до "чорного списку". 

Залиште свій коментар