Бунт в афганському парламенті: більшість міністрів Карзая не затвердили

Парламентарі Афганістану відкинули 17 з 24 кандидатур міністрів, запропонованих президентом Хамідом Карзаєм.

Парламент Афганістану відкинув 17 з 24 кандидатур на посади міністрів, які вніс президент країни Хамід Карзай.

Серед тих, чиє перепризначення не було затверджено - міністри енергетики (колишній польовий командир Мохаммад Ісмаїл Хан), юстиції та вищої освіти, міністр у релігійних справах а також міністр у справах жінок (єдина жінка серед претендентів).

Трохи менше половини всіх кандидатур Карзая вже обіймали ці посади під час попереднього президентського терміну.

Змогли утриматися на посадах міністри внутрішніх справ і фінансів, також були схвалені глави міністерств оборони, культури, сільського господарства, середньої освіти та промисловості. Ті семеро міністрів, які отримали підтримку парламентаріїв, раніше були схвалені партнерами Карзая на Заході.

Процес таємного голосування в парламенті транслювали у прямому ефірі афганськоготелебачення. Для того щоб кандидатура була затверджена, за неї повинні були проголосувати половина всіх депутатів плюс ще один.

Карзай розраховував затвердити повний склад кабінету до 28 січня, коли в Лондоні пройде міжнародна конференція з питань про майбутнє країни. Тепер президентові Афганістану доведеться запропонувати парламентаріям нові кандидатури. Поки ж міністерствами без офіційних керівників будуть керувати заступники міністрів.

У серпні в Афганістані відбулися президентські вибори. Їх переможцем був оголошений Хамід Карзай, проте під тиском світової спільноти, що указував на значні порушення в ході голосування, переобраний глава держави погодився на другий тур. Проте, в ньому відмовився брати участь кандидат, що зайняв друге місце, і на початку листопада Карзай був остаточно оголошена президентом. 

Читайте також:

Бунтівники атакували поліцейську дільницю в Афганістані

В Афганістані завершилася ротація українського миротворчого персоналу

30 років вторгнення СРСР до Афганістану: США повторюють радянські помилки

Афганські поліцейські випадково застрелили парламентаря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: