Протести у Білорусі: якими були перші ніч та день після виборів президента

Протести у Білорусі: якими були перші ніч та день після виборів президента

Таких масштабних протестів у Білорусі ще не було.

Цієї ночі у різних містах Білорусі затримали три тисячі людей, пів сотні протестувальників постраждали, адже силовики застосовували сльозогінний газ, гумові кулі та світло-шумові гранати. Білоруська ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, нарахувавши на його користь нібито понад 80% голосів. Водночас, опозиційний екзит-пол твердить, що перемагає опозиційна кандидатка Світлана Тихановська.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таких масштабних протестів у Білорусі ще не було. На вулиці у день виборів, 9 серпня, тисячі людей чи не по всій країні почали виходити майже одразу після закриття дільниць. За годину ОМОН застосував силу. Силовики намагалися розігнати протести. На вулицях вихоплювали та кидали до автозаків поодиноких мітингувальників. В одному з дворів побили пару, яка просто сиділа на лавці. А поблизу однієї зі станцій метро автозак протаранив натовп. Чоловік, який намагався зупинити машину, потрапив під колеса. За повідомленнями, його забрали до реанімації.

ОМОНівці тягли ще одного протестувальника, який, вочевидь, постраждав і знепритомнів. З'являлися повідомлення, що він помер, однак згодом чоловік вийшов на зв'язок із журналістами. І розповів, що його побили до струсу мозку, хоча спротиву під час затримання не чинив.

Пів сотні протестувальників і 39 силовиків - такі дані про потерпілих наводить білоруське МВС. А от кількість затриманих - у рази більша. За ґрати потрапили три тисячі людей. І проти них вже порушили кримінальні справи. Мітингувальникам загрожує до 15 років тюрми.

Відео Протести у Білорусі: силовики застосовували сльозогінний газ, гумові кулі та світлошумові гранати

Масові протести у Білорусі і жорстка відповідь Лукашенка. Застосування сили до мітингувальників, не згодних з попередніми результатами президентських виборів, уже засудив Європейський союз. Цієї ночі у різних містах Білорусі затримали три тисячі людей, півсотні протестувальників постраждали, адже силовики застосовували сльозогінний газ, гумові кулі та світлошумові гранати. Білоруська ЦВК проголосила переможцем Олександра Лукашенка, нарахувавши на його користь нібито понад 80 відсотків голосів. Водночас опозиційний екзит-пол твердить: перемагає опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. До чого закликає вона і як налаштований Лукашенко – у сюжеті.

Протести у Білорусі: силовики застосовували сльозогінний газ, гумові кулі та світлошумові гранати

Над ранок у понеділок, 10 серпня, протестувальники потроху розходилися. А ЦВК країни оголосила попередні результати - у незмінного президента Лукашенка нібито понад 80%, в опозиційної кандидатки Тихановської - лише 10%. Водночас, опозиційний екзит-пол показує, що все навпаки, перемогла саме Тихановська.

"Ми зараз збираємо докази всякого роду фальсифікацій. І зараз ось я буквально несу скаргу до ЦВК про те, що ми не визнаємо результатів виборів", - заявила Тихановська.

Олександр Лукашенко недільних протестів не коментував. Після того, як проголосував на виборчій дільниці, його не бачили. Була навіть версія, що він втік до іншої країни. Але у понеділок все ж таки з'явився перед камерами. Тих, хто вийшов на вулиці, назвав вівцями, котрими нібито керують з-за кордону: з Чехії, Польщі та Британії. Й пообіцяв протестувальникам жорстку відповідь.

"Якщо ви будете намагатися країну увергнути в хаос і дестабілізувати, ви отримаєте миттєву від мене відповідь. Це ж мої конституційні повноваження", - заявив Лукашенко.

Протест проти результатів виборів охопив й одне з найбільших підприємств країни, на білоруському металургійному заводі почався страйк. "Ми хочемо жити, а не існувати" - з таким гаслом два цехи зупинили роботу. Влада почала арешти, затримали близько шести десятків страйкарів.

Тим часом, з вулиць мітингувальники відступати також не планують, на протести домовляються виходити ввечері.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів