Бунтівна Каталонія: мешканці провінції знову вийдуть боротись за незалежність

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місцевий лідер закликав всіх виходити на вулиці.

Бунтівна іспанська провінція Каталонія оголошує продовження боротьби за незалежність. Сьогодні, 11 вересня, на вулиці Барселони планують вийти тисячі людей — закликати владу Іспанії визволити своїх лідерів, яких Мадрид звинувачує у сепаратизмі, а заодно дати право на самовизначення, йдеться у ТСН.12:00.

Барселона — місто звикле до туристів, тож українцям, що тут відпочивають — варто просто трохи обачніше бути. Бо в натовпі можуть бути будь які несподіванки. Особливо слід уникати Проспект Діагональ - там буде головний марш.

Тим часом люди вже починають потроху збиратися. До самої акції ще кілька годин, тож мешканці Барселони із прапорами, що символізують незалежність, гуляють, п’ють каву і збираються в купки. Прапори за незалежність всюди, навіть на льодяниках.

ВідеоІспанська провінція Каталонія оголошує продовження боротьби за незалежність

Сьогодні на вулиці Барселони планують вийти сотні тисяч людей - закликати владу Іспанії визволити своїх лідерів, яких Мадрид звинувачує у сепаратизмі, а заодно - дати право на самовизначення. І в той час як в Мадриді вважають - це порушує конституцію, у самій Каталонії настрої людей небезпечно розділені. 

Іспанська провінція Каталонія оголошує продовження боротьби за незалежність

Ближче до обіду в Барселону підтягнуться мешканці і інших міст провінції. Влада провінції закликала людей не залишатися вдома. Мовляв, сьогодні той день, коли каталонці мають показати Мадриду — вони не забули події минулої осені, коли, як вважають прихильники незалежності, вони проголосували за відокремлення від Іспанії, а уряд королівства забрав у них таку можливість.

Лідер регіонального уряду Кім Торра напередодні ввечері очолив марш від місцевого парламенту до будинку уряду, де на політиків уже чекали тисячі прихильників незалежності. Це було наче репетиція сьогоднішніх подій. Також лідер регіону виступив із зверненням до мешканців провінції.

"Як ви знаєте, наш уряд ставить за мету зробити республіку реальністю. Спільну республіку, яка буде для всіх каталонців. Ми зробимо це заради усіх політичних в’язнів, і тих, хто у вигнанні, заради усіх, кого переслідують за захист свободи Каталонії", - заявив голова уряду Каталонії Кім Торра.

Нинішній лідер Каталонії, як і попередній Карлос Пучдемон, що переховується від іспанського суду в Брюсселі, теж прихильник відокремлення. Мадрид категорично не погоджується із цим, але пропонує компроміс — новий референдум, за розширення автономії. Це, своєю чергою, відкидають у Барселоні.

Нагадаємо, розпал каталонської кризи припав на осінь 2017-го - саме тоді регіональна влада ініціювала незаконний референдум про незалежність від Іспанії. Проте в Іспанії заявили, що не послаблять контроль над Каталонією.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов

Залиште свій коментар

Вибір редакції