Бунтівний генерал оголосив про наступ на столицю Лівії, коли там перебував генсек ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Назріває ескалація багаторічного конфлікту за владу у країні.

Командувач Лівійської національної армії (ЛНА) Халіфа Хафтар оголосив про наступ на столицю Лівії Тріполі, яка перебуває під контролем визнаного ООН уряду.

Про це пише Al Jazeera.

В аудіозапису, розміщеному на медіа-ресурсах ЛНА, Хафтар описав наступ своїх військ як "переможний марш", щоб "похитнути землю під ногами несправедливої ​​групи". Бунтівний генерал закликав свої війська не відкривати вогонь по цивільних особах або тих, хто не озброєний.

"Ті, хто складуть зброю, буде у безпеці, ті, хто піднімуть білі прапори, будуть у безпеці", - сказав він.

Аудіозапис Хафтара вийшов, коли генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш відвідував Лівію і перебував у Тріполі. Генсек ООН висловив побоювання нових конфронтацій і заявив про загрозу майбутнім мирним перемовинам, організованим ООН, спрямованим на створення дорожньої карти для нових виборів.

Війська Хафтара, які контролюють східну частину країни зі "столицею" у місті Бенгазі, напередодні захопили місто Гарян, що на 100 км на південь від Тріполі, і рухаються на захід. Визнаний ООН уряд перевів свої війська до повної бойовї готовності та скликав допоміжні сили до столиці.

Хаос в Лівії панує з 2011 року, коли був повалений і убитий диктатор країни Муаммар Каддафі. Зараз Лівія розділена між двома урядами, які ворогують між собою, - кабінетом національної єдності в Тріполі, який був сформований за підтримки ООН, а також урядом повстанців у місті Тобрук на сході країни. Збройні групи продовжують боротьбу за контроль над різними частинами країни.

ВідеоТроє українських моряків стали заручниками мігрантів, які не хочуть повертатися до Лівії

Підібрали мігрантів, а ті захопили корабель. У Середземному морі торговельне судно "Нівін" підібрало човен, де була майже сотня людей. Коли врятовані з'ясували, що судно прямує до Лівії, вчинили бунт. Адже хотіли прямувати до Італії. Заручниками ситуації стали і троє українців, що працюють на кораблі. 

Троє українських моряків стали заручниками мігрантів, які не хочуть повертатися до Лівії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції