Бурджанадзе обіцяє стати президентом вже навесні і помиритися з Росією

Колишня глава парламенту Грузії наполягає на негайних президентських виборах, оскільки Михайло Саакашвілі вже давно перестав бути лідером держави.

Екс-спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе сподівається, що навесні в Грузії пройдуть дострокові президентські вибори, на яких вона переможе.

"Політична ситуація в Грузії дуже напружена, хоча Михайло Саакашвілі і не визнає політичної кризи. Це нонсенс, коли всі опозиційні партії в один голос говорять про те, що президент має подати у відставку, що це єдиний вихід із ситуації, а, з іншого боку, президент говорить, що в країні немає політичної кризи", - сказала Бурджанадзе.

"Я впевнена, що ми доб`ємося призначення дострокових президентських виборів, а після виборів президента вже мають бути призначені парламентські, оскільки нинішній однопартійний парламент абсолютно не відповідає ні демократичним стандартам, ні сподіванням грузинського народу. Я вважаю, що вибори мають бути проведені достатньо швидко, і я не раз говорила, що вважаю оптимальним варіантом для їх проведення весну", - вважає екс-спікер.

"Я вважаю, що вибори пройдуть демократично і справедливо, і новообраний лідер, сподіваюся, ним стану я, поведе країну в новому напрямку. Хоча найближчі п`ять років для нашої країни будуть у будь-якому разі дуже важкими", - підкреслила вона.

За словами Бурджанадзе, щодня правління Саакашвілі та його команди втягує країну в усе більшу кризу.

"Що стосується Саакашвілі, то вважаю, що він своє президентство реально закінчив у серпні (йдеться про військовий конфлікт між Грузією і Росією в серпні 2008 року – ТСН.ua). Тобто, він поставив крапку в усьому, що він зробив до цього, а він зробив не тільки погане. Він зробив щось і добре в країні, але в серпні він усе перекреслив. У нього немає перспективи як політика і як президента і, на превеликий жаль, він втратив шанс увійти в історію Грузії як людина, котра змогла підняти цю країну на ноги, котра змогла побудувати в цій країні реальну демократію і цим шляхом об`єднати країну. Він залишиться в історії як людина, яка втратила не тільки ці території, але до того ж сказала: "Ну то й що, ми втратили тільки два райони, подумаєш!". А це вже не прощається, це навіть не прощається більше, ніж сама втрата територій", - заявила Бурджанадзе.

Крім того вона вважає, що Грузія має ініціювати переговори з Росією.

"Без діалогу я не уявляю, як ми зможемо врегулювати питання, хоча діалог буде складним, безперечно", - сказала Бурджанадзе.

На її думку, війна з Росією відкинула Грузію на 15-20 років назад.

"Я оцінюю ситуацію як величезну трагедію для грузинської держави і грузинського народу, оскільки ми реально були відкинуті серпневими подіями на 15–20 років назад, зараз навіть не з нуля доведеться починати будь-якому іншому уряду", - заявила політик.

"Я однозначно вважаю, що наш уряд відповідає за те, що сталося. Але це не означає, що ми виправдовуємо будь-які кроки, зроблені Росією. Навпаки, що зробила Росія – не можна пробачити, реакція і дії Росії до і після військових дій були однозначно негативними. Але моя проблема - це дії мого уряду, який не зміг оцінити ці негативні дії і мету російської політики в цій ситуації, не зміг уберегти країну від катастрофічних наслідків прямого зіткнення з Росією", - сказала Бурджанадзе.

Читайте також:

Південна Осетія: Грузія купуватиме в України заборонену зброю

В Грузії на день заборонили російські фільми та пісні

Саакашвілі дали 10 днів для призначення референдуму щодо виборів президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: