Бурджанадзе: Путін попереджав Саакашвілі про напад

Попри попередження Саакашвілі послухав своє оточення і повірив, що Цхінвалі вдасться взяти за одну ніч.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі знав, що у випадку атаки на Цхінвалі Росія введе свої війська до Грузії, заявила екс-голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе в ефірі місцевого телеканалу Руставі-2.

"Саакашвілі винен, що знав про те, що відбувалося в грузино-російських відносинах останнім часом. Він винен і тому, що Путін йому прямо сказав, що "якщо ти вистрілиш, я введу регулярну армію". І, не дивлячись на це, Саакашвілі повірив словами свого оточення, що "у росіян іржаві танки і за ніч ми візьмемо Цхінвалі". Влада Грузії повинна понести за це відповідальність ", - заявила Бурджанадзе.

Вона відзначила, що була свідком телефонної розмови Путіна і Саакашвілі ще в квітні 2008 року.

Бурджанадзе стверджує, що в момент, коли Саакашвілі віддав наказ про обстріл Цхінвалі, російських військ крім миротворців у Південній Осетії не було.
"Втягування в цю війну було згубним для Грузії", - сказала вона, зазначивши, що влада Грузії дали привід Росії для введення регулярної армії і визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

За словами Буржданадзе, влада Грузії продовжує вводити в оману населення і переконувати народ через подачу в ЗМІ однобічної інформації, що війну почала Росія.

Бурджанадзе, яка очолює нині опозиційний рух, вважає, що Саакашвілі представляє серйозну загрозу для Грузії, так як і зараз продовжує заявляти, що зробив би те ж саме, що 7 серпня 2008 року. Вона також вважає, що Грузія знаходиться перед загрозою опинитися в міжнародній ізоляції і врятувати її може лише відставка Саакашвілі і проведення президентських виборів.

За її словами, немає сенсу говорити про проведення будь-яких інших виборів доти, поки Саакашвілі перебуває на посаді президента. У зв'язку з цим вона заявила, що їй зрозуміла реакція екс-міністра оборони Іраклія Окруашвілі, який підтримав її заклик до опозиції об'єднатися і єдиним фронтом виступити проти нинішнього режиму. Вона впевнена, що в недалекому майбутньому і та частина опозиції, яка все ще сподівається на діалог з владою, зрозуміє, що це безглуздо.

Як повідомлялося, 6 жовтня, Михайло Саакашвілі заявив, що на момент обстрілу Цхінвалі мешканці були евакуйовані, а в місті залишилися тільки російські військові.

Читайте також:

Грузія: Росія хоче помістити втручання в Південну Осетію в правові рамки

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Росія: у Грузії зараз більше солдатів, ніж до війни


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: