Бурджанадзе вимагає відставки Саакашвілі і погрожує протестами

Ніно Бурджанадзе вимагає від Саакашвілі призначення позачергових виборів президента і погрожує протестами з 9 квітня.

Колишній спікер парламенту Грузії, лідер партії "Демократичний рух - єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе вимагає, щоб президент Грузії Михайло Саакашвілі до 9 квітня пішов у відставку і призначив позачергові президентські вибори, інакше Бурджанадзе погрожує розпочати безперервні акції, які змусять голову держави піти у відставку.

"Нашою головною метою є порятунок країни, уникнення зовнішніх і внутрішніх небезпек, забезпечення безпеки Грузії і її вихід з важкої і якнайглибшої кризи. Єдиним реальним шляхом для досягнення цієї мети є відставка президента і призначення позачергових президентських виборів", - заявила Бурджанадзе на брифінгу у вівторок.

Вона відзначила, що її рух завершив перший етап консультацій з опозиційними силами і вважає, що Саакашвілі повинен піти у відставку до 9 квітня і призначити позачергові вибори.

"Ми домовилися про конкретний план дій. Впродовж найближчих двох тижнів ми сформуємо наше бачення про те, як вести ці процеси, з тим, щоб вони не вийшли за рамки Конституції. Ми створимо координаційні механізми для спільних дій", - заявила Бурджанадзе.

"Інакше ми вважатимемо, що всі ресурси вичерпані і для досягнення мети, тобто для порятунку країни залишається єдиний шлях - початок акцій протесту доти, поки президент не буде вимушений піти у відставку", - відзначила вона.

За словами Бурджанадзе, "Демократичні рух, - єдина Грузія" і його прихильники не візьмуть участі ні в одному процесі, ініційованому владою.

"Зокрема ні в парламентських виборах, ні в референдумі", - додала вона.

В понеділок колишній посол Грузії в ООН Іраклій Аласанія оголосив про створення альянсу з Республіканською партією і Новими правими та зажадав від президента в десятиденний термін призначити референдум. Інакше він заявив, що альянс розпочне "кампанію реального народного плебісциту". Бурджанадзе вважає, що проведення референдуму - це дуже довгий процес.

"Відповідно до грузинського законодавства він може затягнутися до року", - нагадала вона. "А за цей рік навіть в тому разі якщо президент Саакашвілі погодиться на проведення референдуму, країна може встати перед серйозною небезпекою в руках неадекватної влади", - додала Бурджанадзе.

"Навіть у разі проведення референдуму я упевнена, що його результати будуть фальсифіковані владою. Парламентські вибори і референдум, хочемо ми того чи ні, будуть лише продовженням перебування президента Саакашвілі при владі", - сказала Бурджанадзе.

Вона також висловила сподівання, що альянс Аласанії приєднається до її позиції.


"Сподіваюся на розум тих людей, які поки що вірять в позитивність проведення референдуму в нашій країні, скоро переконаються в тому, що цей шлях лише на користь владі, і вони приєднаються до вимоги тих політичних сил, які сьогодні говорять про акції протесту 9 квітня", - заявила Бурджанадзе.

Читайте також:

Саакашвілі дали 10 днів для призначення референдуму щодо виборів президента
 

МЗС Грузії: Росія продовжує окупацію територій Грузії

У Грузії створюють революційні комітети для відставки Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: