Бурджанадзе зібралась змінити владу Грузії

Екс-спікер грузинського парламенту, нині опозиціонер Ніно Бурджанадзе звинуватила вище керівництво країни в цинізмі.

Про це вона сказала вчора, 24 листопада, на установчому з`їзді своєї партії "Демократичний рух - єдина Грузія".

"Образливо і цинічно, коли керівництво твоєї країни піклується лише про збереження своєї влади і ховається за пропагандою контрольованих нею ЗМІ", - заявила Бурджанадзе.

За її словами, "влада, яка не змогла уникнути наперед запланованої війни, якій не вистачило мужності хоча б вибачитися перед народом за Кодорі, Ахалгорі, Переві і Цхинвалі, за загиблих людей, за зруйновані будинки, малює нам віртуальну реальність, в якій, виявляється, все добре".

"Вчора виступив наш президент і заявив, що в будь-якій західній країні уряд подав би у відставку, якби вона знаходилася в умовах Грузії. Я абсолютно згодна з ним в цих оцінках, оскільки в будь-якій цивілізованій, демократичній країні уряд, який занапастив свій народ, довівши країну до катастрофи, обов`язково пішов би, або народ би його змінив. Упевнена, що і ми повинні вчинити так само, добитися проведення виборів, і привести конституційним шляхом до влади нове демократичне керівництво", - заявила екс-спікер.

Крім того, Бурджанадзе має намір балотуватися в президенти на наступних виборах глави держави. Про це повідомив її чоловік Бадрі Біцадзе, передає радіостанція "Ехо Москви".

Сам Біцадзе заявив, що "він особисто також братиме активну участь в політичній діяльності і в роботі опозиційної партії "Демократичний рух - Єдина Грузія".

На з`їзді, приуроченому до роковин "революції троянд", були присутніми близько двох тисяч делегатів від опозиції. Серед запрошених на з’їзд гостей були представники дипломатичного корпусу.

Говорячи про серпневі події в Південній Осетії, Бурджанадзе пообіцяла зробити все, щоб не повторити помилок грузинської влади. Екс-спікер сподівається налагодити конструктивний діалог з абхазами і осетинами і повернутися за стіл переговорів.

Ніно Бурджанадзе з листопада 2001-го до травня 2008 року була головою грузинського парламенту. Раніше вона вже заявляла про те, що "підтримує стратегічний курс керівництва Грузії на інтеграцію до європейських і євроатлантичних структур", проте вказувала, що "необхідно виправляти тактичні помилки, допущені останніми роками".

В останні тижні лідери багатьох грузинських опозиційних партій пропонують провести дострокові парламентські і президентські вибори в квітні 2009 року. Частина опозиції виступає за те, щоб провести тільки вибори до парламенту і лише після цього вирішувати питання про доцільність дострокових президентських виборів. Третя група опозиції виступає за те, щоб в умовах чинної влади вести боротьбу за утвердження демократії і реформи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: