Буш карає Лукашенка

Джордж Буш продовжив ще на один рік однобічні санкції США проти Олександра Лукашенка й ряду інших білоруських керівників.


Як повідомила прес-служба Білого дому, Буш підписав розпорядження, згідно з яким ще на рік продовжено "блокування власності" цих осіб, що перебуває під юрисдикцією США. 

Активи Лукашенка й інших білоруських керівників було заморожено 16 червня 2006 року через те, що вони, як указано в розпорядженні президента США, "підривали демократичний процес або інститути в Білорусі". 

Сам Лукашенко неодноразово заявляв, що в нього немає активів за кордоном. 

Дію санкцій продовжено через те, що дії й політика білоруських керівників "продовжує створювати неординарну й надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці США", йдеться в тексті розпорядження Буша, про яке в четвер він офіційно повідомив листом конгрес США. 

Буш 16 червня 2006 року підписав розпорядження про запроваждення "точкових фнансових санкцій” проти ряду членів уряду Білорусі й інших осіб, "винуватих у підриві демократичного процесу або інститутів у Білорусі, порушеннях прав людини або корупції". 

Розпорядження блокує всю власність, а також частки у власності всіх указаних у документі осіб. Усім компаніям і громадянам США заборонено вступати до будь-яких ділових зв’язків із цими білоруськими урядовцями. 

У додатку вказано десять імен, включно з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, головою КДБ Степаном Сухаренком, керівником державної телерадіокомпанії Олександром Зимовським, заступником голови адміністрації президента Наталією П’яткевич, радником президента з національної безпеки Віктором Лукашенком. 

Санкції стосуються також міністра юстиції Віктора Голованова, міністра внутрішніх справ Володимира Наумова, держсекретаря Ради безпеки Віктора Шеймана, голови Центральної виборчої комісії Лідії Єрмошиної, командира спецгрупи МВС Білорусі Дмитра Павліченка. 

У роз'яснювальному листі за підписом Буша, спрямованому до конгресу США, вказано, що "це розпорядження доручає міністрові фінансів США заблокувати активи старших офіційних осіб Білорусі, членів їхніх сімей або тих, хто тісно пов'язаний із такими корумпованими офіційними особами".
 
Прес-служба Білого дому уточнила, що ці особи "не матимуть можливості доступу до будь-яких активів, які вони можуть мати в США, і американські фінансові інститути, де б вони ні знаходилися, не зможуть надавати їм жодних послуг". 

МЗС Білорусі у відповідь запропонувало президентові США спрямувати всі кошти білоруських урядовців, які знайдуть на рахунках у США, на потреби американців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: