Буш підписав оборонний бюджет

Джордж Буш ухвалений минулого тижня конгресом США законопроект про асигнування на оборону на 2008 рік зі скороченими витратами.

Джордж Буш оголосив, що підписав ухвалений минулого тижня конгресом США законопроект про асигнування на оборону на 2008 рік, в якому витрати на третій позиційний район ПРО в Європі скорочено на 85 мільйонів доларів.

"Це не ідеальний законопроект - він включає ряд непотрібних витрат, але сьогодні вранці в Овальному кабінеті я цей законопроект підписав, щоб гарантувати, що наші збройні сили мають повну підтримку федерального уряду", - собщил Буш у вівторок, виступаючи в штаті Індіана.

Підписаний Бушем законопроект загальним обсягом більше 471 мільярдів доларів включає асигнування на оборону на 2008 рік у розмірі 459,3 мільярди доларів, а також резолюції про продовження фінансування всіх витрат уряду США на поточному рівні до 14 грудня і про окреме негайне виділення 11,6 мільярдів доларів для виробництва й закупівлі військово-транспортної техніки, захищеної від вибухів саморобних вибухових пристроїв, в Іраку й Афганістані.

Буш підписав цей законопроект, незважаючи на те, що конгрес проігнорував заперечення Білого дому й залишив у силі скорочення асигнувань на ПРО в Європі.

Конгрес також відмовився виділити кошти на запропоновану Бушем програму переоснащення балістичних ракет морського базування "Трайдент" звичними (неядерними) боєголовками й заборонив Білому дому будь-які практичні роботи з ядерної боєголовки нового покоління RRW, за винятком складання проектної документації й кошторисних розрахунків.

Затверджені обома палатами асигнування на 2008 рік у розмірі 459,3 мільярди для Пентагону на 39,7 мільярди доларів більше, ніж оборонний бюджет поточного 2007 року, але на 3,5 мільярди доларів менше, ніж просив на 2008 рік президент США.

Схвалений бюджет передбачає виділення 8,7 мільярдів доларів для агенції протиракетної оборони США, що на 185 мільйонів доларів менше, ніж запросив Бушем. При цьому палата представників проігнорувала заперечення Білого дому й Пентагону та залишила в силі скорочення на 85 мільйонів доларів засобів, передбачених на "будівництво третього позиційного району ПРО в Європі".

Це скорочення викликано відсутністю офіційних угод між США й урядами Польщі та Чехії з розміщення об'єктів ПРО.
Згідно зі схваленим конгресом документом, виділяється 98,2 мільярди доларів на закупівлю нових збройних систем для Пентагону, а також 77,3 мільярди на роботи з проектування й розробки нових озброєнь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: