Буш пропонує палестинцям вибір

Президент США Джордж Буш заявив про необхідність обговорити на міжнародному рівні відновлення переговорів між Ізраїлем і палестинцями.

Буш запропонував як учасники зустрічі США, Ізраїль і "когось з його арабських сусідів".

Виступаючи в Білому домі, Буш заявив про виділення 190 млн. доларів на підтримку уряду глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса.

Буш приїде в Україну
Архів
Джордж Буш хоче пояснити палестинцям найкоротший шлях до миру
Президент США відзначив позитивну роль близькосхідного квартету, що складається з США, ЄС, ООН і Росії, який, на думку Буша, допоможе уряду Аббаса.

"Ми можемо допомогти їм довести світу, регіону і Ізраїлю, що Палестинська держава була б партнером, а не загрозою. Ми можемо допомогти їм пояснити палестинцям, що відмова від насильства - найкоротший шлях до безпеки і кращого життя", - сказав Буш.

За словами американського президента, для палестинців зараз настав "момент ясності і необхідності зробити вибір": підтримати курс Аббаса і створити власну незалежну державу або вибрати позицію екстремістів з ХАМАС.

У понеділок прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт провів в Єрусалимі переговори з палестинським лідером Махмудом Аббасом.

У центрі зустрічі були проблеми безпеки і заходи по зміцненню позицій Аббаса.

Очолюваний ним рух ФАТХ недавно поступився контролем над сектором Газа своїм політичним суперникам з угрупування ХАМАС. Аббас, за словами його помічників, розраховує добитися від Ізраїлю відновлення повномасштабних мирних переговорів, метою яких повинне стати створення палестинської держави.

Ізраїль недавно розморозив 100 млн. доларів, які належали палестинським властям як податки. Крім того, прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт пообіцяв випустити 250 палестинських ув'язнених і запропонував амністію приблизно 180 бойовикам руху ФАТХ.

Колишній прем'єр палестинського уряду Ісмаїл Ханія піддав критиці пропозиції Ізраїлю, назвавши їх "політичними хабарами", метою яких є посилення розколу між різними палестинськими угрупуваннями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: