Буш просить іще грошей на іракську війну

Президент США Джордж Буш представить на розгляд конгресу законопроект, що передбачає виділення 46 млрд. дол. на війну в Іраку та Афганістані.

Президент США Джордж Буш представить на розгляд конгресу законопроект, що передбачає виділення 46 мільярдів доларів на фінансування військових операцій в Іраку й Афганістані, а також на інші потреби державної безпеки, повідомляє у понеділок агенція Associated Press із посиланням на власні джерела в американському конгресі.

З початку жовтня цього року адміністрація Джорджа Буша запитала вже 196,4 мільярди доларів на військові потреби, включно з операціями в Іраку й Афганістані - 189,3 мільярди доларів призначено для міністерства оборони, 6,9 мільярдів - для держдепартаменту США, і 200 мільйонів піде в розпорядження інших відомств.

За даними агенції, на фінансування військової операції в Іраку з моменту її початку в березні 2003 року вже витрачено більше 455 мільярдів доларів. Війна в Іраку забрала за цей час життя більше 3 830 американських військовиків і 73 тисяч іракців.

У травні цього року палата представників конгресу США проголосувала за новий бюджетний законопроект про фінансування американських військ в Іраку й Афганістані, згідно з яким виділення асигнувань має проводитися в два етапи.

Документ дозволяє виділити Пентагонові 42,8 мільярди для фінансування військових операцій в Іраку й Афганістані тільки на період до 1 серпня поточного року.

Після цього в конгресі США має відбутися друге голосування стосовно другої порції асигнувань у розмірі 52,8 мільярди, виділення яких залежатиме від ситуації в Іраку й успіхів американських військових.

Новий запит Джорджа Буша для фінансування війни в Іраку означає, що вартість цієї війни для бюджету США наближається до 650 мільярдів доларів, заявив у понеділок лідер сенату США, сенатор-демократ Ґері Рид.

Рид попередив, що через дефіцит американського бюджету "всю війну в Іраку оплачувано позиченими грішми", й заявив, що конгрес не буде "проштамповувати" президентський запит. 

У понеділок Буш повідомив, що попросить у конгресу ще 45,9 мільярди доларів на поточний фінансовий рік для операцій в Іраку й Афганістані, збільшуючи тим самим загальний обсяг коштів на ці цілі цього року до 189,3 мільярдів доларів.

За даними телекомпанії CNN, наразі витрати Пентагону на ведення війни в Іраку складають 2 мільярди доларів на тиждень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: