Буш відвідав Польщу

Буш і Качиньскі спільно відкидають спрямованість систем ПРО проти Росії.

Джордж Буш у Польщі
Джордж Буш подякував полякам за те, що вони поціновують свободу (Фото: AFP)

Президент США Джордж Буш завершив короткий робочий візит до Польщі, передає кореспондент РИА Новости. 

Польща й США повністю згодні в тому, що система ПРО не є агресивною і спрямована на посилення оборони Європи, заявив президент Польщі Лех Качиньскі (Lech Karzynski) на прес-конференції в Ґданьську після завершення переговорів з президентом США Джорджем Бушем. 

За його словами, ПРО і відносини з Росією були в центрі двосторонніх переговорів. 

”Ми говорили про ПРО, про відносини з нашим винятково важливим сусідом - Росією. Ми говорили про Іран, Косово і трохи про Євросоюз", - сказав Качиньскі. Проте, на його думку, перші дві теми були головними. 


”Плани США та Польщі не є спрямовані проти России", - заявив Качиньскі. За його словами, Російська Федерація може відчувати себе в цілковитій безпеці. 

”Наші плани розгортання системи ПРО спрямовані на підвищення мобільності і безпеки", - сказав польський президент, за словами якого, ПРО підсилить захист Європи від "безвідповідальних держав". ”Не йдеться, звісно ж, про Росію. Ми маємо на увазі інші країни", - уточнив Качиньскі. 

Лідер Польщі повідомив журналістам, що в середині липня цього року переговори по ПРО будуть продовжені під час чергової зустрічі з Джорджем Бушем. 

Президент США на прес-конференції подякував Польщі за підтримку в питанні про розміщення елементів американської системи ПРО. "Я ціную підтримку Польщі в питанні розміщення ПРО", - сказав Буш. Президент США повідомив, що вони обговорювали цю тему як одну з головних. 

Він зауважив, що США хочуть і готові співпрацювати з Росією з питання про ПРО. ”Я запропонував, і вони (росіяни) погодилися створити робочу групу з ПРО з участю представників держдепартаменту США і військовослужбовців", - заявив президент США. 

Протести проти політики Буша під час його візиту до Польщі
Як і Німеччина, Польща не уникла протестів лівих (Фото: AFP)

Джордж Буш зауважив, що переговори, які відбулися в Польщі, він розцінює як діалог "між союзниками". 

”Я ціную Вашу країну, що цінує свободу й підтримує інших у прагненні до свободи", - сказав Буш, звертаючись до Качиньскі. Голова Білого Дому подякував Польщі за участь у військових місіях в Іраку й Афганістані. 

Буш також повідомив, що в ході переговорів сторони обговорювали ситуацію на Україні. Крім того, президент США подякував Качиньскі "за підтримку демократії в Білорусі". 

В ході прес-конференції журналісти не змогли поставити жодного питання. 

Переговори президентів Польщі й США пройшли в Юраті на мисі Хель - резиденції польського лідера на березі Балтійського моря. 

Проти візиту президента США безпосередньо в Юраті протестували близько 40 антіглобалістів. 

Візит Джорджа Буша освітлювало більше 350 польських та іноземних журналістів. 

Завершивши короткий візит до Польщі, президент США вилетів до Італії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: