Буш закликає звільнити Каспарова

Джордж Буш засудив дії російської влади стосовно опозиційних мітингів, що відбулися цими вихідними.

Прес-секретар Білого дому Дана Перино зачитала в понеділок журналістам у Вашингтоні заяву президента США Джорджа Буша про дії російської влади стосовно акцій опозиції.

"Я глибоко стурбований затриманням численних активістів за права людини і політичних лідерів, що брали участь у мирних мітингах у Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді й у Назрані в ці вихідні", - заявив Буш .

"Я особливо стривожений використанням сили з боку правоохоронних органів для припинення цих мирних дій і недопуску ряду журналістів і активістів цивільних прав до їх висвітлення", - зауважив президент США.

"Свободи слова, зборів і преси, а також належний юридичний процес є фундаментальними для будь-якого демократичного суспільства. Я сподіваюся, що уряд Росії дотримуватиметься міжнародних зобов'язань у цій сфері, проведе розслідування звинувачень у порушеннях і звільнить тих, хто залишається під вартою", - заявив Буш.

Як роз'яснила Перино, "президент вважає, що Росія є країною, яка тільки зміцнюватиметься, якщо більше людей матимуть нагоду голосу в політичному процесі, якщо буде чути більше голосів і саме тому він сьогодні зробив це заяву".

У понедельнтік Міщанський суд Москви визнав законним адміністративний арешт Гарі Каспарова, повідомила агенції "РИА Новости" його адвокат Ольга Михайлова.

24 листопада Каспаров взяли під арешт на п'ять діб за порушення двох статей кодексу про адміністративні правопорушення. За словами адвоката, суд відхилив скаргу захисту Каспарова, в якій вони просили звільнити його з-під варти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: