Бушу запропонували за гроші випробувати на собі тортури, які він вважав законними

Бушу запропонували за 100 доларів на секунду на собі відчути "імітацію утоплення", яку ЦРУ застосовувало на допитах.

Колишньому президенту США Джорджу Бушу-молодшому запропонували взяти участь у благочинній акції і випробувати на собі використовувану під час допитів "імітацію утоплення".

Кожна секунда, яку зможе витримати екс-президент, обійдеться "меценату" в 100 доларів.

Американський сенатор Рід Драйвер, крім Джорджа Буша, надіслав листи з подібними пропозиціями також колишньому віце-президенту США Діку Чейні та екс-держсекретарю Кондолізі Райс.

У своєму листі Драйвер підкреслив, що, якщо колишній президент США не вважає "імітацію утоплень" тортурами, то повинен особисто випробувати її на собі, аби довести свої переконання.

У свою чергу, офіційний представник Кондолізи Райс вже дав офіційну відповідь, у якій вказана тверда відмова колишнього держсекретаря приймати участь в подібних заходах. Реакції екс-президента і колишнього віце-президента не надходило.

Представники адміністрації Джорджа Буша-молодшого не раз заявляли про виправданість тортур.

Колишній віце-президент США Дік Чейні, виступаючи у вашингтонському American Enterprise Institute, сказав, що "допити із застосуванням води (waterboarding) були необхідними, виправданими і законними".

Допити з імітацією утоплення є процесом, коли ув'язненого на деякий час занурюють головою у воду. На думку юристів, таку методику отримання інформації від ув'язнених треба вважати тортурами.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама не відкидав можливості притягнення до суду колишніх офіційних осіб міністерства юстиції, які визнали правомірність тортур, до яких вдавалися співробітники ЦРУ на допитах підозрюваних в тероризмі.

Крім того, 17 квітня Барак Обама оголосив про своє рішення помилувати агентів ЦРУ, які застосовували тортури під час допитів підозрюваних у тероризмі. Він мотивував це тим, що співробітники управління діяли на користь національної безпеки США.

Читайте також:

ЦРУ більше не топить людей на допитах

Кондоліза Райс особисто віддавала накази про використання тортур

Обама розсекретив "терористичні" документи Буша

Буш дозволив катувати підозрюваних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: