Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пекін погрожує наслідками.

Протестувальники знову вийшли на вулиці Гонконгу в неділю, 4 серпня. Цього разу вони змінили свою тактику та частіше пересувалися. Водночас у Пекіні заявили, що "не дадуть продовжуватися" протестам, повідомляє агенція AFP.

Як зазначає агентство, цього разу протестувальники діяли згідно з новою тактикою - "бути водою". Вона передбачає непередбачуваність дій та намагання примусити поліцейських гадати, де цього разу у місті з'являться протестувальники.

Наприклад, спочатку були сутички між правоохоронцями в одному районі міста, потім протестувальники втекли у метро і приїхали до іншого району, де розташована велика кількість магазинів. Там їхні протести спочатку були мирними, але згодом протестувальники окупували декілька доріг.

Крім того, маленькі групи протестувальників у масках кидали яйця і цеглу у будівлю місцевого відділку поліції. У відповідь поліцейські стріляли у протестувальників гумовими кулями та застосовували сльозогінний газ.

Протести у Гонконзі прокоментували у Пекіні. "Центральний уряд не буде сидіти і нічого не робити та дозволяти продовжуватися цій ситуації", - йдеться у повідомленні китайської державної агенції "Сіньхуа".

Зазначається, що за період протестів всього було заарештовано понад 200 протестувальників. Раніше китайські військові заявили, що готові вгамувати "нестерпні" заворушення, якщо від них цього вимагатимуть.

Нагадаємо, вже кілька місяців сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі, відколи ця колишня британська колонія була передана Китаю в 1997 році.

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

Відео Нова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

Акція десятків тисяч людей починалася мирно, але, коли протестувальники рушили до урядового кварталу, градус масових настроїв почав стрімко рости. Мітингарі заблокували дороги та почали кидатися димовими шашками. Не шкодуючи сил, їх угамовували десятки загонів поліції. У хід пішли кийки та водомети.      

Нова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

 

Вибір редакції