Був проти купівлі російської вакцини: у Чехії звільнили вже четвертого очільника МОЗ

Був проти купівлі російської вакцини: у Чехії звільнили вже четвертого очільника МОЗ

Фото: Associated Press

Президент і прем’єр Чехії розкритикували професійну діяльність Яна Блатни.

У Чехії звільнено очільника міністерства охорони здоров’я Яна Блатни, який критикував російську вакцину від коронавірусу "Супутник V" і не підтримував її закупівлю для країни і сертифікацію до схвалення в ЄС. На посаді його замінив Петер Аренбергер.

Про це повідомляють Чеське телебаченняPolitico.

На думку ексголови чеського МОЗ, рішення про його звільнення політично мотивоване. Він стверджує, що завжди підтримував використання тільки перевірених препаратів, які не завдадуть людям шкоди.

"Що стосується мене, у мене чиста совість, я працював тільки на основі свого досвіду і завжди ухвалював рішення на основі професійних даних та аналізів", – сказав Блатни.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Чехії заявив, що причина звільнення Блатни не пов'язана з його позицією щодо російської вакцини. Сталося мовляв це "через суперечки про те, як міністерство охорони здоров'я має працювати і представляти свої кроки". 

"Справа не в тому, що я незадоволений його роботою, проблема в тому, що ми по-різному дивимося на те, як має функціонувати міністерство. Пан Блатни старався з усіх сил, але ми дійшли до висновку, що ми не можемо так працювати разом", – заявив Андрій Бабиш.

Розкритикував роботу Блатни і президент Чехії Мілош Земан. 

"Той, хто робить це, шкодить Чехії й несе спільну відповідальність за людей, які помирають через брак вакцин і повільні щеплення", – висловився він.

У середу вранці, 7 квітня, Міністерство охорони здоров'я Чехії скликало позачергову конференцію, і офіційний представник президента Іржі Овчачек оголосив про призначення нового міністра. Ним став директор факультетської лікарні в Празі Петер Аренбергер. Він, до слова, є вже четвертим міністром охорони здоров'я країни від початку пандемії. Раніше було звільнено Роман Прімулу, якого спіймали на порушенні карантинних обмежень. Ще раніше про відставку оголосив Адам Войтех.

Нагадаємо, раніше президент Чехії Мілош Земан заявив, що у країну мають якомога швидше доставити російську і китайську вакцини від COVID-19. Він звинуватив міністра охорони здоров’я Яна Блатни і директорку Державного інституту контролю за лікарськими препаратами Ірену Сторову через їх протидії планам закупівель російської вакцини від коронавируса "Супутник V".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація