Був великим німцем і великим європейцем: Меркель згадала, як Коль змінив її життя

За словами Меркель, Коль мав тонке чуттям історії.

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль змінив життя багатьох людей, серед яких і нинішня глава уряду ФРН Ангела Меркель.

Про це вона заявила у телезверненні, - пише Укрінформ.

"У ці хвилини у нас перед очима постає образ великої у всіх розуміннях людини, його роль як державного діяча в історії Німеччини в історичні часи. Нам ще належить зрозуміти, що ми втратили разом з ним", - сказала Меркель.

Вона наголосила, що Коли був "великим німцем і великим європейцем", справжнім громадянином Європи, Канцлером єдності, правильною людиною в потрібний час. Таким він і залишиться в історії та пам'яті мільйонів людей.

За словами Меркель, Коль мав тонке чуттям історії. Німці повинні бути йому вдячні за те, що він допомагав встановлювати довіру від Вашингтона до Москви і від Парижа до Варшави. Діяльність Коля визначали два найважливіші завдання німецької політики останніх десятиліть - досягнення єдності Німеччини і об'єднання Європи.

"Коль зрозумів, що одне і інше невіддільні", і послужив досягненню цих цілей як ніхто інший, підкреслила Меркель.

Меркель зазначила, що Коль і в її життя вніс вирішальні зміни, і те, що з нею відбувалося останні 27 років, "було б неможливим без Гельмута Коля".

Вино із Меркель та обмін ручками із Горбачовим. Життя Гельмунда Коля у ратиретних фото

ВідеоУ Німеччині помер канцлер єдності Гельмут Коль

Залиште свій коментар