Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Це абсолютний фарс": як у Колумбії відреагували на Нобелівську премію миру для свого президента

Більшість населення країни не підтримує мирний план, який відзначений міжнародним комітетом.

Нобелівську премію миру цьогоріч присудили президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу за підписання мирної угоди з повстанцями, війна з котрими тривала 52 роки. Голова комітету Касі Кулман наголосив, що винагороджується рішуча спроба покласти край конфлікту, що забрав 220 тисяч життів і зробив біженцями 6 млн колумбійців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хуан Мануель Сантос не вважався фаворитом, тож звістка про премію стала для нього несподіванкою. "Удосвіта мене розбудив син, саме він повідомив мені про рішення Нобелівського комітету. Тепер я ще з більшими зусиллями решту мого життя присвячую мирному процесу. Мир можливий. Разом, усією нацією ми його побудуємо", - заявив президент Колумбії.

Відео Норвезький комітет визначив лауреата Нобелівської премії миру

Однак саме народ країни угоду з повстанцями й не підтримує. На референдумі понад 50% відсотків жителів виступили проти перемир'я. Найбільше людей розізлив пункт про амністію. Вони не готові пробачити сотні тисяч смертей. "Думаю, це фарс, що цей чоловік отримав таку премію. Це абсолютний фарс", - коментує один із колумбійців рішення Нобелівського комітету.

Лояльнішою до президентської мирної ініціативи є колумбійська молодь. Тисячі студентів у білому одязі та зі свічками в руках вийшли на головну площу Боґоти, аби підтримати угоду. "Міжнародна підтримка лише допоможе посилити тиск на всі партії, коли брали участь у переговорному процесі. Вважаю, це допоможе підтримати мир. І покаже, що весь світ уболіває за мир у Колумбії", - каже житель столиці Манеуель Ечаварія.

Фотогалерея Сльози розпачу. У Колумбії народ не підтримав історичну мирну угоду з повстанцями (10 фото)

"Революційні збройні сили Колумбії" були організовані в 1960-х роках як військове крило комуністичної партії. Вони вірять у марксистсько-ленінську систему управління, за її ідеали й проливали кров мирних жителів. Майже весь світ називав їх терористами. Підтримували повстанців після краху СРСР лише Венесуела та Куба. За мирним планом колумбійського лідера, FARC із військової організації перетвориться в політичну партію і вже за два роки зможе взяти участь у виборах.

Кореспондент ТСН Мар'яна Зінковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції