"Це була честь для мене": Меркель офіційно покинула посаду очільника своєї партії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Її проводжали тривалими оплесками.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель востаннє виступала із промовою на з’їзді партії "Християнсько-демократичний союз" та офіційно покинула посаду її очільника.

Про це повідомляє офіційна сторінка партії у Twitter.

"Більше 18 років я була лідером цієї великої, гордої, єдиною народної партії, і для мене це було великим задоволенням, це була велика честь. Дякую вам", - заявила Меркель.

Вона також закликала своїх однопартійців дотримуватися тих самих цінностей перед обличчям нових світових загроз.

"ХДС у 2018 році повинна не дивитись назад, а йти вперед, з новими людьми… але з тими самими цінностями", - підкреслила канцлер.

Після промови вона ледь стримувала сльози, а делегати з’їзду хвилин десять стоячи аплодували Меркель.

На з’їзді ХДС у Гамбурзі понад 1000 делегатів оберуть нового очільника партії, який і поведе її на парламентські вибори у 2021 році.

Нагадаємо, Меркель повідомила, що покидає посаду голови партії "Християнсько-демократичний союз", яку очолювала від 2000 року. Крім цього вона зазначила, що не буде боротися за посаду канцлера після завершення її терміну у 2021 році.

У Німеччині підтримка "Християнсько-демократичного союзу" (ХДС) на чолі з канцлеркою Ангелою Меркель та "Християнсько-соціального союзу" впала до нового історичного мінімуму. Згідно з результатами опитування, наразі лише 24% респондентів підтримують блок сестринських партій ХДС/ХСС.

Останніми місяцями спостерігається тенденція до зниження підтримки партій "великої коаліції" у ФРН - ХДС/ХСС та СДПН. Проявляється вона і на земельному рівні. 14 жовтня в Баварії на виборах земельного парламенту ХСС не лише втратив абсолютну більшість, а й показав найгірший результат від 1950 року. А соціал-демократи взагалі опинилися на п'ятому місці. Це були перші регіональні вибори після формування навесні четвертого уряду канцлерки Ангели Меркель. Падіння популярності партій коаліції пов'язують у тому числі і з частими суперечками між партнерами.

ВідеоКінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Хтось сприйняв це, як грім серед ясного неба. Хтось давно це прогнозував. Але понеділкова заява в Берліні справді стала для всіх приголомшливою топ-новиною. Ангела Меркель не буде більше претендувати на посаду керівника Німеччини. Найвпливовіша жінка планети сказала, що не шукає жодної політичної пропозиції, а отже зовсім іде з політики.

Кінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Залиште свій коментар

Вибір редакції