"Це не звичайне шпигунство": Microsoft виявила, що під прицілом хакерів опинилися понад 40 організацій

"Це не звичайне шпигунство": Microsoft виявила, що під прицілом хакерів опинилися понад 40 організацій

Фото: Associated Press

У компанії не виключили, що географія постраждалих країн розширюватиметься.

Компанія Microsoft встановила, що у більше ніж 40 її клієнтів з різних країн була встановлена шкідлива програма, яку могли використовувати для хакерської атаки. В основному - в США, але також в Канаді, Мексиці, Бельгії, Іспанії, Великобританії, Ізраїлі та Об'єднаних Арабських Еміратах.

Про це у четвер, 17 грудня, компанія інформувала в своєму блозі.

"80% жертв кібератаки знаходяться в США, а також в Канаді, Мексиці, Бельгії, Іспанії, Великобританії, Ізраїлі та Об'єднаних Арабських Еміратах. Географія постраждалих країн в розширюватиметься", - йдеться у звіті.

Після інформації про кібератаки в середині грудня, коли хакери, яких пов'язують зі спецслужбами РФ, зламали системи Міністерства фінансів США, Національного управління з телекомунікацій та інформації та інших держустанов, Microsoft провела аналіз.

Було встановлено, що зробити їм це вдалося за допомогою підробки оновлень, яка випускає компанія SolarWinds, що виконує держконтракти в виконавчих гілках влади, збройних силах і спецслужбах. Також повідомлялося, що кіберзлочинці отримали доступ до програмного забезпечення Microsoft Office 365.

"Це не звичайне шпигунство, навіть в епоху цифрових технологій. Це акт нерозсудливості, який спровокував серйозну технічну вразливість США і всього світу", - заявили представники Microsoft.

Водночас, компанія повідомила, що виявила в своїй системі шкідливу версію програмного забезпечення SolarWind, спростувавши повідомлення ЗМІ про те, що продукти компанії зазнали зламу в результаті атаки хакерів. 

За інформацією джерел Washington Post, за кібератакою стоїть хакерська група APT29 (відома як Cozy Bear), імовірно, пов'язана зі службою зовнішньої розвідки Росії. Російська сторона назвала ці звинувачення "безпідставними".

[media type="video" id="387237634"

Перша за кібератаками: компанія "Майкрософт" у своєму звіті повідомила про російських хакерів

Перша за кібератаками: компанія "Майкрософт" у своєму звіті повідомила про російських хакерів

Повʼязані теми:

Наступна публікація