Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Це провина німців. У ФРН відреагували на скандальний польський закон "про Голокост"

Голова німецького МЗС зробив гучну заяву щодо польського закону, який піддався світовій критиці.

Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що відповідальність за створення концентраційних таборів і масове знищення євреїв під час Другої світової війни несуть виключно німці.

Про це він заявив, коментуючи ухвалений у Польщі закон "Про Інститут національної пам'яті", повідомляє Deutsche Welle.

"Немає жодного сумніву, хто несе відповідальність за табори смерті, хто їх побудував і хто вбив мільйони європейських євреїв – а саме німці. Це організоване масове знищення відбувалося від нашої країни і ні від кого іншого. Окремі колабораціоністи нічого не змінюють у цьому факті", – сказав очільник німецького МЗС.

ВідеоСША, ОБСЄ та Ізраїль розкритикували польський законопроект про "бандерівську ідеологію"

Польща під вогнем критики через законопроект про Голокост та "бандерівську ідеологію". Його критикують в Україні, а також у США, ОБСЄ та Ізраїлі. Лист проти схвалення нового закону підписали і понад сотню польських митців та діячів культури. Документ, ухвалений сенатом, передбачає штраф або навіть ув’язнення за ствердження, що поляки були причетні до Голокосту, а також за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків у Другій світовій.

США, ОБСЄ та Ізраїль розкритикували польський законопроект про "бандерівську ідеологію"

Також, Габріель заявив, що Німеччина не намагається перекласти навіть частину провини за масове знищення євреїв на сусідню Польщу, але огляд власної історії – єдиний шлях до примирення.

"Ми переконані, що тільки ретельний огляд власної історії може привести до примирення. Це означає, що люди, які змушені були випробувати нестерпні страждання Голокосту, можуть говорити про це страждання відкрито і без обмежень", – сказав він.

Дипломат зазначив, що будь-яка фальсифікація історії, зокрема термін "польські концентраційні табори", зустрічає рішучий осуд в німецькому суспільстві.

"Усвідомлення цієї історичної провини є частиною сьогоднішньої німецької ідентичності в нашій демократичній державі і центральним консенсусом усіх демократичних сил у нашій країні", – заявив глава МЗС ФРН.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі ухвалив закон про Інститут національної пам'яті. Цей закон передбачає штрафи і терміни позбавлення волі до трьох років за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни.  Також вводиться покарання за використання формулювання "польські табори смерті", які були в Польщі під час окупації Німеччини.

Окрім того, цей закон передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Документ викликав різку реакцію Києва, адже по суті засуджує націоналістичну роботу щодо відновлення незалежності України, яка існувала в середині минулого століття.

Залиште свій коментар

Вибір редакції