"Це все маячня". Лавров відреагував на ультиматум Терези Мей щодо отруєння Скрипаля

"Це все маячня". Лавров відреагував на ультиматум Терези Мей щодо отруєння Скрипаля

Фото: Reuters

Він також додав, що Росія готова співпрацювати зі слідством згідно з міжнародним правом.

Росія не причетна до отруєння колишнього співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля у британському Солсбері і готова співпрацювати зі слідством. 

Про це заявив міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров, передає "РБК".

Росія одразу після інформації про отруєння Скрипаля подала ноту до Великої Британії для доступу до матеріалів слідства. Однак чіткої відповіді отримано не було і до матеріалів РФ не допустили.

"Якщо говорити про те, що зобов'язана робити Велика Британія відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, то їй потрібно негайно звернутися до країни, яка підозрюється в тому, що вона є джерелом речовини", - сказав Лавров.

Він також відповів на ультиматум Терези Мей про надання Росією негайної інформації щодо речовини, якою отруєно Сергія Скрипаля. Лавров відреагував  досить очікувано.

"Ми вже зробили заяву, що все це маячня. Ми ніякого стосунку до цього не маємо", - відповів він.

"Росія не винна, Росія готова співпрацювати відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, якщо Сполучене Королівство зійде до того, щоб виконати свої міжнародно-правові зобов'язання за тим самим документом", - додав російський міністр.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи в понеділок у парламенті, заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія. Вона також в ультимативній формі зажадала від Москви до кінця вівторка пояснень у зв'язку з інцидентом. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація