Пробка на свердловині у Мексиканській затоці витримала випробування

Випробування на герметичність цементної пробки свердловини показали, що заглушка стоїть міцно і дає потрібний ефект.

Британська нафтова компанія BP повідомила, що цемент, що запечатує нафтову свердловину в Мексиканській затоці, досить застиг. Крім того, випробування на герметичність цементної пробки показали, що заглушка стоїть міцно і дає потрібний ефект.

Тепер інженери компанії можуть почати буріння останніх 30 м допоміжної свердловини, щоб остаточно блокувати викид нафти в Мексиканській затоці.

Повідомляється, що команди робочих будуть ретельно бурити приблизно 9 м за один раз. За прогнозами BP, обидві свердловини, найімовірніше, не перетнуться до наступних вихідних.

За допомогою розвантажувальної свердловини інженери сподіваються закачати в ушкоджену свердловину якнайбільше глинистого розчину і цементу, щоб як слід її загерметизувати.

Тим часом, проти компанії Вritish Рetroleum висунуто перший судовий позов про збиток здоров'ю від токсичних хімікатів, застосованих при ліквідації розливу нафти в Мексиканській затоці.

За даними The Sunday Telegraph, фахівці ВР розпилили над районом нафтового розливу близько семи мільйонів літрів хімічного дисперсанту Корексіт 9500 (Corexit 9500), покликаного забезпечити розпад нафти на дрібні частинки з розсіюванням останніх у товщі води.

Ці дії різко розкритикували у зв'язку з нестачею наукових даних про наслідки застосування хімікату, а також через відмову виробника розкрити його хімічний склад.

Двоє мешканців узбережжя Мексиканської затоки, які подали судовий позов проти ВР і виробника хімікату, компанії Nalco, стверджують, що Корексіт 9500 є "в чотири рази більш токсичний в порівнянні з нафтою". Вони добиваються від двох компаній компенсацій.

Нагадаємо, нафтова катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня 2010 року з вибуху метану на платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням BP. У результаті НС загинули 11 робочих платформи. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафта. За час аварії у води Мексиканської затоки вилилося, за останніми оцінками, від 4,1 до 4,9 млн бар. нафти, що однозначно робить цей витік найбільшим в історії.

З середини липня потік нафти з пошкодженої глибоководної свердловини BP було практично зупинено завдяки тимчасовій "заглушці". Очікується, що свердловина буде остаточно законсервована до кінця серпня.

Читайте також:

BP зацементувала пошкоджену свердловину в Мексиканській затоці

Свердловину в Мексиканській затоці остаточно загерметизували

Зі свердловини у Мексиканській затоці вже витекло 5 млн барелів нафти

ВідеоBP зацементувала пошкоджену свердловину в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: