Церква розробила список "вічних російських цінностей": сім’я на останньому місці

Цінності розташовані в такій послідовності справедливість, свобода, солідарність, соборність, самообмеження і жертовність, патріотизм, людське благо і сімейні цінності.

Російська православна церква представила список "вічних російських цінностей". Як стверджується, церковний список складений у співпраці з політичними партіями: до нього увійшли вісім громадських чеснот, розставлених за ступенем важливості. Примітно, що співавтором концепції є голова Синодального відділу по взаємодії Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін, нещодавно розбурхав громадськість пропозицією ввести всеросійський дрес-код.

Представлений проект "заповнить вакуум цінностей у суспільстві", упевнений Всеволод Чаплін. РПЦ закликає політиків і "широкі соціальні верстви" обговорити цей документ. До списку цінностей можливо буде що-небудь додати і навіть з нього виключити, згодні священнослужителі.

Документ Чаплін представив на конференції "Національна система цінностей як запорука процвітання Росії", що проходила в рамках Міжнародних різдвяних освітніх читань.

На першому місці списку - справедливість, на другому - свобода, далі - солідарність, соборність, самообмеження і жертовність, патріотизм, людське благо і сімейні цінності.

Вісім "вічних цінностей" були визначені за ступенем їх "вкоріненості в Божій правді і в той досвід життя, який, незважаючи на всі консервації та модернізації, залишався для Росії константою", - заявив Чаплін.

Значення кожної з чеснот прокоментовано. Наприклад, свобода у викладі авторів включає свободу індивідуальну та особистісну, свободу слова та віросповідання, а загалом - самостійність, незалежність і самобутність російського народу. Патріотизм - "це віра в Росію, глибока прихильність до рідного краю, його культури, готовність працювати заради Батьківщини".

Концептуальний погляд на систему вітчизняних цінностей розроблявся протягом кількох місяців. Кількість цінностей може змінитися і надалі - це залежить від роботи з політичними партіями та соціальними верствами.

Примітно, що свій документ голова синодального відділу представив у присутності відомих єдиноросів.

Читайте також:

Церква вирішила ввести дрес-код для росіянок, щоб їх не ґвалтували

В Росії щогодини одна жінка помирає в результаті домашнього насильства

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: