Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Цей хлопець служив своїй країні". Помер сенатор США Джон Маккейн

Син адмірала пропрацював у політиці 36 років.

Джон Маккейн був справжнім захисником України на дипломатичному фронті. Його називали другом України. Життя американського сенатора обірвалося минулої ночі.

До своїх 82 років він не дожив буквально кілька днів. Іще влітку торік лікарі виявили в Маккейна пухлину мозку, але після лікування він навіть повернувся на роботу в Сенат. Минулої п'ятниці політик оголосив: боротьбу з раком припиняє, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Він був онуком адмірала, сином адмірала і військовим пілотом, якого збила російська ракета. 5 років він був у в'єтнамському полоні, з яких два роки - в одиночці. Маккейн був двічі кандидат у президенти Сполучених Штатів. Він був в Україні в найважчі для нас дні, ще в грудні 2013 року. Говорив тоді, що Україна - зробить Європу кращою, так само, як і Європа зробить кращою Україну. Оборонні "Джевеліни", які ми бачили цьогоріч на параді, теж великою мірою - заслуга сенатора Маккейна. 

Його прозвали "чорною вівцею", а він цим пишався. Політик виступав за укріплення військового потенціалу Сполучених Штатів. 
Коли починалася війна на Донбасі, сенатор неодноразово просив Сполучені Штати допомогти Україні. "Нам соромно за те, що ми не можемо надати зброю українцям, щоби ви могли захистити себе. Вони нападають на вас зброєю 21-го століття, ви захищаєтеся зброєю 20-го. Це не чесна боротьба", - говорив він.

Під час свого останнього інтерв'ю з кореспондентом ТСН у 2016 році він повідомив, що є прихильником України. "Я завжди радий бути на вашому телеканалі", - говорив він.

Маккейн часто питав українських бійців про їхній бойовий дух, просив не здаватися, бо до політичної кар'єри він і сам був військовим. 

За своє життя Маккейн провів у політиці 36 років. Продовжити військову справу, як його батько та дід, не зміг – через стан здоров’я. Після повернення із В'єтнаму в нього почалось інше життя. Маккейн знайшов нове кохання Сінді, разом із нею виховав чотирьох дітей. Подружжя взяло за дочку дівчинку Бриджит із Бангладеш. Іще немовлям вона страждала від розірваного піднебіння і не могла їсти. Маккейни зробили все, щоби дівчинка мала повноцінне життя.

На останніх спільних фото подружжя було з такими самими закоханими очима як майже сорок років тому.

Незадовго до смерті, поруч із коханою, Маккейн згадує про погані прогнози лікарів. Хоча Маккейн проходить хіміотерапію та опромінення - він не втрачає почуття гумору. "Я почуваюся пречудовоо, я їм усе, що вона готує мені, геть усе. Єдиний вихід годувати людину в такому стані як я – давати жахливу їжу", - говорив сенатор. 

Коли його колеги в сенаті дізналися про смертельний діагноз, незважаючи на різні партійні позиції, підтримали Маккейна в його боротьбі з раком. Колишній опонент Барак Обама був одним із перших. Чинний президент США Дональд Трамп також пообіцяв молитися за Маккейна.

Сенатор Маккейн стверджував, що прожив гарне життя і хотів, щоби після смерті про нього сказали лише одне: "Цей хлопець служив своїй країні".

Залиште свій коментар

Вибір редакції