Чадний газ від російських пожеж накрив усю північну півкулю

Токсичний чадний газ викидається в атмосферу при пожежах. Він стимулює утворення ще більш токсичного озону.

Сильні лісові пожежі в центральній Росії, Сибіру і на заході Канади викидають в атмосферу гігантські обсяги забруднюючих речовин, які поширюються по всій північній півкулі.

Інфрачервоний сенсор AIRS (Atmospheric Infrared Sounder), встановлений на борту супутника NASA "Аква", дозволив простежити, як поширюється чадний газ від пожеж.

Чадний газ - монооксид вуглецю - є одним з найбільш токсичних компонентів отруйного "супу", який викидається в атмосферу при пожежах. Крім того, він стимулює утворення ще більш токсичного озону.

Піднімаючись в атмосферу, чадний газ захоплюють нижні прошарки так званих висотних струменевих течій і він швидко переноситься між континентами.

На підготовленому в Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA короткому відеоролику видно, як області з високою концентрацією чадного газу - близько 160 частин на мільярд - поширюються з осередків пожеж в центрі Росії та Канади і поступово утворюють кільце, яке на середніх широтах охоплює всі північну півкулю .

Раніше вчені, які працюють з даними AIRS, повідомили, що загальна кількість чадного газу в атмосфері над європейською частиною території Росії, де горять тисячі гектарів лісів і торфовищ, щодня збільшується на 700 тисяч тонн.

За даними на 11 серпня, супутники NASA "Терра" і "Аква" зареєстрували на території Росії 494 осередки пожеж. Більше всього "гарячих точок" - 136 - супутники зафіксували у Свердловській області. До "лідерів" також потрапили Нижегородська область, Якутія і Ханти-Мансійський автономний округ. Пожежі зафіксовані на загальній площі понад 92 тисячі гектарів.

Також горять "чорнобильські ліси" під Брянськом. Екологи бояться, що лісові пожежі у Росії спричинили викид радіації, хоча за офіційними даними російського МНС жодних змін радіаційного фону зафіксовано не було.

Читайте також:

Дим від російських пожеж накрив Канаду і Аляску

Greenpeace: пожежі в Росії підняли у повітря радіацію

Путін на вертольоті особисто загасив дві пожежі

Збитки від аномальної спеки в Росії оцінили в 15 мільярдів доларів

ВідеоЧадний газ від російських пожеж накрив усю північну півкулю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: