Автори журналу відзначають, що використовують расистські та релігійні стереотипи для того, щоб висміяти їх.
Журнал Charlie Hebdo, відомий своїми провокаційними матеріалами, опублікував карикатури на загиблого сирійського хлопчика, чиє тіло винесло на турецький берег.
Публікація викликала шквал суспільної критики, повідомляє The Daily Mirror.
За повідомленням видання, на обкладинці журналу зображена мертва дитина, що лежить обличчям на піску турецького берега, і напис "Так близько до мети". Поруч видно рекламу ресторану швидкого харчування зі словами: "Два дитячих меню за ціною одного". Друга карикатура з заголовком "Доказ того, що Європа християнська" зображує Ісуса, що йде по воді, і мертвого хлопчика, плаваючого поруч з ним вниз головою. Підпис говорить: "Християни ходять по воді, а мусульманські діти тонуть".
Як зазначає видання, користувачі соціальних мереж накинулися на журнал з критикою. Автори журналу відзначають, що використовують расистські та релігійні стереотипи для того, щоб висміяти їх.
2 вересня турецька журналістка Нілюфер Демір з Бодрума зафіксувала тіло трирічного Алана Курді — уродженця сирійського Кобани. Перевантажений човен, в якому він плив зі своїми батьками, перекинувся в ранкові години. Дитина втопилася, і його тіло винесло на турецький берег. Знімок передрукували багато європейських видань.
7 січня 2015 року на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo у Парижі напали троє озброєних людей. В ході теракту загинули 12 людей, у тому числі 10 співробітників видання. Пізніше всі нападники були знищені правоохоронними органами. Приводом для теракту стала публікація на обкладинці журналу карикатури на пророка Мухаммеда.
Зауважимо, що західна традиція політичних карикатур - це далеко не завжди гумор, і карикатуристи завжди відгукуються на найтрагічніші події. Завдання політичного карикатуриста - не розсмішити читача, не підняти йому настрій, а домогтися засобами малюнка тієї ж мети, якої публіцисти досягають підбором потрібних слів.