Чавес готується до війни, скуповуючи зброю в Росії і Білорусі

Лідер Венесуели постійно надавав притулок, зброю, дипломатичну допомогу та фінансування Революційним збройним силам Колумбії.

Президент Венесуели Уго Чавес готується до війни - він робить величезні закупівлі озброєння в Росії і Білорусії. Зокрема, останнім часом Чавес став купувати танки, винищувачі і навіть купив один підводний човен. Про це розповів професор політології та досліджень Латинської Америки в Нью-Йоркському університеті Хорхе Кастанеда, який в 2000-2003 роки займав пост прем'єр-міністра Мексики.

За його словами, Чавес, який поляризував весь латиноамериканський континент, систематично підтримуючи своїх союзників в інших латиноамериканських країнах, від Болівії та Аргентини до Гондурасу і Сальвадору, а також опозицію в Перу, Нікарагуа, Еквадорі та Мексиці.

Дипломат також нагадує про звинувачення на адресу Чавеса, згідно з якими лідер Венесуели постійно надавав притулок, зброю, дипломатичну допомогу та фінансування Революційним збройним силам Колумбії - організації, яка прагне повалити колумбійський уряд.

За словами Кастанеди, хоча колумбійській владі доводилося терпіти постійні образи Чавеса, його втручання у внутрішні справи Колумбії, масовані закупівлі озброєння та дипломатичну напруженість, Венесуела стала прекрасною діловою можливістю для колумбійських експортерів. Ділове співтовариство отримувало значні прибутки і змушувало уряд йти на компроміс.

Однак на початку вересня найбільші підприємства Колумбії всіх здивували, заявивши про свою повну підтримку президента країни Альваро Урібе в його конфлікті з Каракасом. Таким чином, на думку Кастанеди, було усунено останню перешкоду для Урібе, США і нечисленних демократичних країн Латинської Америки на шляху зіткнення з Чавесом.

Нагадаємо, що 8 листопада Чавес вже закликав венесуельських військових "готуватися до війни". Він також звернувся до президента США Барака Обами з застереженням від розв'язання військової агресії проти Венесуели за допомогою Колумбії.

Таким чином Чавес відреагував на військовий договір, укладений владою Колумбії і США в серпні. Підписання договору відбулося 30 жовтня 2009 і зустріло жорстку критику з боку Каракаса.

Згідно з угодою, Сполучені Штати отримували право використовувати сім військових баз на колумбійській території. Офіційно було оголошено, що це робиться в рамках боротьби з міжнародним тероризмом та наркоторгівлею. Проте Чавес розцінив появу американських баз по сусідству з Венесуелою як загрозу державної безпеки.

Читайте також:

Колумбія звинуватила Венесуелу в підриві двох прикордонних мостів

У Венесуелі обстріляли будинок політичного опонента Чавеса

Чавес вважає присудження Нобелівської премії Обамі незаслуженим

Влада Колумбії нарахувала в лавах незаконних збройних формувань 15 тисяч дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: