Чавес може стати довічним президентом

Уго Чавес найближчим часом внесе до парламенту Венесуели законопроект, що дозволяє переобирати президента необмежену кількість разів.

Уго Чавес
Уго Чавес може отримати можливість утримувати владу постійно.

Уго Чавес найближчим часом внесе до парламенту Венесуели законопроект, що дозволяє переобирати президента необмежену кількість разів.

"Цей законопроект дозволить внести зміни до конституції країни про скасування обмежень термінів президентських повноважень. Президент повинен мати право вносити свою кандидатуру необмежену кількість разів, оскільки народові належить останнє слово", - заявила голова парламенту Венесуели Силія Флорес (Cilia Flores).

Нині президента Венесуели обирають простою більшістю голосів у ході прямого всенародного голосування. Президент є головою держави й уряду терміном на шість років. Голову держави можна переобрати ще на один термін поспіль.

Флорес також повідомила, що Чавес внесе законопроект до кінця наступного тижня. 

За її словами, можливість переобирати президента кількість разів буде надано тільки президентові, вона не стосуватиметься мерів міст і губернаторів.

”Президента Венесуели, якщо він правильно керує країною, може переобирати стільки раз, скільки венесуельський народ визнає за необхідне висловлювати йому довіру", - додала вона.

Уперше Уго Чавес пообіцяв змінити конституцію Венесуели після перемоги на президентських виборах 3 грудня 2006 року. 

Уго Чавес (Фото: capybara.wordpress.com)
Можливість переобирати президента виправдовують високою народною підтримкою Уго Чавеса.

”Я гадаю, що конституцію країни необхідно змінити. Це насамперед стосується термінів правління президента. Ми не маємо права позбавляти народ можливості обирати лідера країни, що йому подобається, на четвертий, п'ятий або шостий термін", - заявив президент Венесуели.

Раніше Національна Асамблея (парламент) Венесуели надала Чавесу широкі повноваження самостійної законодавчої ініціативи.

Новий закон дозволяє Чавесу півтора роки видавати укази, спрямовані на повну націоналізацію економіки країни, включно з такими галузями, як енергетика та телекомунікації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: