Чавес отримав у своїй країні надзвичайні повноваження

Приводом для цього рішення стало подолання наслідків проливних дощів, через які в країні за останній час загинули більше 30 чоловік.

 Депутати Національної асамблеї (парламенту Венесуели) в п'ятницю, 17 грудня проголосували за наділення президента країни Уго Чавеса надзвичайними повноваженнями строком на півтора року.

Приводом для цього рішення стало подолання наслідків проливних дощів, через які в країні за останній час загинули більше 30 чоловік. Загальне число потерпілих склало 130 тисяч чоловік.

Спочатку Чавес запропонував законодавцям розширити його повноваження на рік, однак парламент, в якому абсолютною більшістю володіють депутати створеної президентом Єдиної соціалістичної партії Венесуели (ЄСПВ), збільшив цей термін ще на 6 місяців. Закон викликав жорстку критику з боку опозиційних партій.

Укази президента відтепер будуть автоматично отримувати силу законів, що має прискорити процес ліквідації наслідків катастрофи.

У своєму зверненні до громадян Венесуели Чавес заявив, що у нього вже "майже готові" близько 20 законів. Один з них, зокрема, передбачає підвищення ПДВ, що, нібито, дозволить знайти гроші для відновлення зруйнованого зливами житла.

Чавеса вже неодноразово наділяли розширеними повноваженнями. Закони про це парламент вже приймав у 1999, 2001 і 2007 роках.

Читайте також:

Чавес переїде зі свого палацу в намет Каддафі

Чавес заявив про підготовку його вбивства за 100 млн дол.

Чавес і Ахмадінежад об'єдналися проти "американського імперіалізму"

Уго Чавес носить годинник Casio за 25 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: