Чавес перейменував найвищий у світі водоспад

Президент Венесуели не хоче, щоб водоспад Анхель носив ім'я американського льотчика - відтепер він вимагає називати його Керепакупай Меру.

Президент Венесуели Уго Чавес перейменував найвищий у світі водоспад Анхель, назвавши його Керепакупай Меру.

Як пояснив Чавес, це має підкреслити, що водоспад споконвіку є національною власністю Венесуели. Він назвав "безглуздим" той факт, що "найвищий водоспад світу був відкритий людиною, яка прилетіла на літаку зі США".

Анхель був названий на честь американського льотчика Джиммі Енджела (Angel), який у 1933 році здійснював політ у пошуках покладів руди і виявив водоспад. Під час посадки Енджел пошкодив літак і був змушений добиратися до цивілізації пішки. Розповідь про його пригоди і зробила водоспад відомим всьому світу.

Виступаючи з щотижневим телевізійним зверненням, венесуельський лідер підкреслив, що "водоспад належав нам задовго до того, як Енджел прилетів сюди".

"Можна сказати, що він першим побачив його з літака. Але скільки мільйонів аборигенів бачили його до цього, молилися йому? Ніхто більше не повинен називати його Анхель. При всій пошані до людини, яка прилетіла і побачила водоспад, назву потрібно повернути, правда ж?", - зазначив Чавес.

Спочатку Чавес заявив, що Анхель потрібно перейменувати на Черу-Меру, проте потім виправився: його власна дочка Марія зауважила, що індіанці племені пемонів, які жили біля водоспаду, називали його Керепакупай Меру.

Чавес потренувався якийсь час із вимовою і заявив, що досконало опанував нове слово. "Ось це назва... індіанська назва!" - вигукнув він.

До речі, глава Венесуели дійсно має рацію в тому, що Енджел не був навіть першовідкривачем водоспаду. Водоспад виявив на початку 20 сторіччя дослідник Ернесто Санчес Ла Крус. Проте він не був широко відомий до польоту Джеймса Ейнджела.

Анхель - найвищий у світі водоспад, загальна висота якого становить 979 метрів, а висота безперервного падіння - 807 метрів. Водоспад знаходиться в тропічних лісах Венесуели, на території Національного парку Канайма.

Читайте також:

Найвища гора Європи стала нижчою майже на півметра

Легендарні сніги Кіліманджаро зникнуть через 20 років

Уго Чавес звинуватив американців у порушенні кордону

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: