Чавес погрожує націоналізацією компаніям

Чавес звернувся до парламентаріїв з проханням внести до законодавства зміни.

Уряд Венесуели буде експропріювати підприємства-спекулянти, які наживаються на істерії навколо девальвації болівара, заявив президент країни Уго Чавес, виступаючи в п'ятницю зі своєю щорічною доповіддю перед венесуельським парламентом.

Як повідомляє венесуельська газета Universal, Чавес звернувся до парламентаріїв з проханням внести до законодавства зміни, які дозволили б застосовувати до магазинів, які необґрунтовано підвищують ціни, більш жорсткі заходи.

Хвиля спекуляцій захлеснула латиноамериканську державу після того, як 8 січня 2010 влада Венесуели зробила девальвацію болівара, який отримав два курси - 2,6 болівара за один долар США для імпорту основних видів товарів, у тому числі харчових, і 4,3 болівара до американського долара - для всіх інших видів транзакцій.

Таким чином, у Венесуелі зараз три курси національної валюти, два фіксованих урядом і один плаваючий, однак обмін грошей з цього курсу є напівлегальним. При цьому у відсотковому відношенні болівар знецінився на 17% і 50% залежно від виду транзакцій, для здійснення яких він використовується.

Уго Чавес вважає, що штрафні санкції та тимчасові закриття, що застосовуються організацією захисту прав споживачів Венесуели Indepabis для боротьби зі зростаючими як на дріжджах цінами, не досить ефективні.

"Закриття супермаркетів на один день ні до чого не призводить. Наступного дня вони відкриваються і (знову) піднімають ціну на який-небудь ще товар, надолужуючи згаяне за вчорашній день. Ні, я пропоную експропріацію таких підприємств", - цитує газета слова латиноамериканського лідера.

Минулої неділі, 10 січня, Чавес закликав військових і представників громадських організацій стежити за зростанням цін у магазинах. Тільки за період з понеділка по четвер у зв'язку з невиправданим підвищенням цін була призупинена на 24 години робота 619 магазинів.

Девальвація венесуельської валюти спрямована на подолання наслідків рецесії, яка не обійшла стороною економіку країни-експортера нафти. В даний час рівень інфляції в країні є найвищим в Латинській Америці і стоїть на позначці 25%.

Читайте також:

Чавес закликав збройні сили Венесуели "готуватися до захисту батьківщини"

Президент Венесуели пред'явив ультиматум світовому автопрому

Венесуела отримала тисячі російських ракет для захисту від Колумбії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: