Чавес погрожує забрати в іспанців банки

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що націоналізує іспанські банки в країні, якщо король Іспанії Хуан Карлос не перепросить у нього.

Чавес вимагає вибачення за інцидент на Іберо-американському "самміті" в Чилі.

"Я розглядаю можливість націоналізувати іспанські банки. Нормальні стосунки з Іспанією, з іспанським урядом, з іспанськими фірмами може бути відновлено лише в тому разі, якщо ми одержимо вибачення з боку іспанського короля за образу президента Венесуели", - сказав Чавес на мітингу своїх прихильників.

На нараді керівників країн Латинської Америки й Іспанії в Чилі, що проходила на початку листопада, король Хуан Карлос зажадав від Чавеса замовкнути після того, як він неодноразово назвав "фашистом" колишнього прем'єр-міністра Іспанії Хосе Марію Аснара (Jose Maria Aznar).

Аснар, почесний голова консервативної Народної партії Іспанії, який не брав участь у нараді, критикує Чавеса за його зовнішню і внутрішню політику.

"Свого часу іспанці купили в Венесуелі деякі банки, а зараз мені нічого не варто повернути їх венесуельському народові", - сказав Чавес.

Найбільші іспанські банки BBVA і "Santander" контролюють 25% фінансового ринку Венесуели через свої філіали "Banco Provincial" і "Banco Venezuela".

Одягнений, як і його прихильники, в червону сорочку зі словом "Так!", президент виступив на грандіозному мітингу в Каракасі в останній день кампанії, що передувала референдумові з конституційної реформи Венесуели, яка, зокрема, передбачає надання йому можливості обиратися на посаду президента протягом усього життя і збільшує президентські повноваження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: