Чавес привітав президента Сальвадора з обранням на пост

Вибори, що відбулися 15 березня у Сальвадорі, дали президенту Венесуели нового союзника в регіоні.

Президент Венесуели Уго Чавес 16 березня привітав представника лівих сил Маурісіо Фунеса з перемогою на президентських виборах в Сальвадорі.

Напередодні у Сальвадорі відбулися вибори глави держави, на котрих за Маурісіо Фунеса віддали голоси 51,27% виборців. Його головного суперника, Родріго Авілу підтримали 48,73% виборців.

Чавес направив новообраному президентові свої поздоровлення, від імені свого народу привітавши "беззаперечну та переконливу історичну перемогу хороброго журналіста".

"Союз наших народів – це єдиний шлях до подолання кризи, котрий з’явився в серці північного капіталізму ", - зазначає президент Венесуели.

15 березня у програмі "Алло, президент!" Чавес відмітив, що бажає лише найкращого народові Сальвадора, "котрий знає, кого обирає ", і що Венесуела готова розвивати політичні та економічні відносини з цією країною незалежно від того, хто переможе на президентських виборах.

Фунес завоював популярність за два десятки років роботи на телебаченні, викриваючи корупцію та соціальну нерівність в країні.

Передвиборча кампанія Фунеса пройшла під червоними знаменами фронту, котрий було створено 1980 року, котрий за підтримки Куби та Нікарагуа вів партизанську війну проти військової диктатури з 1980 по 1992 роки. Після підписання у 1992 році мирної угоди фронт трансформувався в легальну ліву політичну партію.

За роки військового протистояння в Сальвадорі загинули близько 75 тисяч людей, економічні збитки склали майже 2 мільярди доларів.

Маурісіо Фунес у передвиборчій кампанії зробив ставку на найбідніші шари населення, пообіцявши у разі своєї перемоги підвищити рівень життя сальвадорців.

Сьогодні більше 35% з 6 мільйонів населення країни живуть за межею бідності, а 45% не в змозі знайти роботу. Фунес також пообіцяв зробити все можливе для пожвавлення економіки країни, на котрій негативно відбилася світова фінансова криза.

Зовнішньополітична діяльність нового президента буде спрямована на незалежність від усіх зовнішніх сил.

Спостерігачі зазначають, що перемога на президентських виборах лівих сил, після майже 20-річного правління правих означає, що країна повернула ліворуч та встала на "соціалістичні рейки".

Читайте також:

Скандально відому королеву краси звільнили з-під варти

Скоро може з'явитися латиноамериканська валюта

Латинська Америка повстала проти тероризму

Латинська Америка вступає в сезон карнавалів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: