Чавес пропонує перенести в'язницю Гуантанамо до Венесуели

Уряд США не знає, куди подіти в'язнів Гуантанамо, багатьом з яких не висунуто жодних звинувачень.

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що його країна готова прийняти ув'язнених американської в'язниці для підозрюваних в тероризмі, розташованій на мисі Гуантанамо.

Згідно з розпорядженням президента США Барака Обами, сумнозвісна в'язниця, в якій перебувають 240 людей, має бути закрита на початку наступного року. З моменту появи в'язниці в 2002 році через неї пройшли більше 800 ув'язнених.

В той же час, поки не вирішено питання про те, як поступити з в'язнями, багатьом з яких не висунуто жодних звинувачень, але які, на думку американського уряду, становлять небезпеку.

"Ми сповна могли б прийняти людей, жодних заперечень проти цього в нас немає", - сказав Чавес телеканалу "Аль-Джазіра" під час саміту лідерів південноамериканських і арабських країн.

Білий дім запропонував своїм союзникам прийняти людей, що знаходяться в Гуантанамо, проте при цьому США жодним чином не розраховували на допомогу таких країн, як Венесуела.

В останні роки стосунки Вашингтона і Каракаса залишаються дуже поганими, і тому пропозиція Чавеса навряд чи отримає розвиток.

Президент Венесуели також закликав США повернути Кубі територію, де розташована американська військова база Гуантанамо.

Експерти не виключають, що після зміни американського президента стосунки США і Венесуели можуть покращати. У квітні на Карибах повинен відбутися саміт лідерів країн Америки, в рамках якого теоретично може відбутися зустріч Чавеса і Обами.

Читайте також:

Іспанія буде судити міністрів Буша за тортури

Людина Буша: більшість в'язнів Гуантанамо невинні

Чавес порадив Обамі "почитати та підучитись"

Чавес закликав арабські країни до союзу із Латинською Америкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: