Чавес створив агентство з цензури

Агентство, що отримало назву Cesna, буде мати право забороняти або обмежувати поширення різних повідомлень.

У Венесуелі створено агентство з контролю за інформацію, що буде стежити за утиском державних інтересів в засобах масової інформації. Агентство, що отримало назву Cesna, буде мати право забороняти або обмежувати поширення різних повідомлень.

Яку саме інформацію агентство Cesna буде вважати загрозою державним інтересам, не повідомляється. Ще одним завданням агентства стане збір, обробка та аналіз вхідних повідомлень.

Останнім часом уряд Уго Чавеса прийняло в Венесуелі декілька законів, які посилюють тиск на опозиційні ЗМІ. Зокрема, місцеві канали з грудня 2009 року зобов'язані транслювати промови Чавеса і вже зіткнулися з загрозою закриття за відмову передавати повідомлення президента у своєму ефірі.

Чавес оголосив "війну" опозиційним ЗМІ на початку 2009 року. Тоді він заявив, що "брехня і перебільшення" про діяльність уряду Венесуели, які нібито транслюються в приватних засобах масової інформації, істотно знижують рівень схвалення політики керівництва країни у населення. Згодом декілька телеканалів і радіостанцій з різних причин були позбавлені ліцензій.

В даний час у Венесуелі діє один загальнодоступний опозиційний телеканал - Globovision. У березні 2010 року його президент й основний власник Гільєрмо Сулоага (Guillermo Zuloaga) був затриманий в рамках кримінальної справи про образу влади і наклепі на Уго Чавеса. Сам Сулоага всі звинувачення на свою адресу відкидає.

Читайте також:

США опікуватимуться свободою слова у світі

"Репортери без кордонів" приїдуть в Україну аналізувати свободу слова

Через цензуру відома телеведуча в Італії відмовилася вести новини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: