Чавес упроваджує соціалістичний час

Уго Чавес вирішив перейти на власний "венесуельський час", аби збільшити працездатність громадян.

Невтомний реформатор, президент Венесуели Уго Чавес вирішив з понеділка перейти на власний "венесуельський час" для того, щоби збільшити працездатність своїх громадян.

Лідер Венесуели планує перевести стрілки годинника країни, що йде дорогою "соціалізму 21 століття", на півгодини назад. Таким чином, різниця з часом за Грінвічем складе не мінус чотири години, як нині, а мінус чотири з половиною години.

На думку венесуельського президента, ця зміна необхідна, щоб у венесуельців "обмін речовин у головному мозку поліпшувався в уранішні години, завдяки сонячному світлу". Крім того, він вважає, що "школярі тепер зможуть прокидатися при денному світлі, а лягати до того, як стемніє". 

Передбачаючи можливу реакцію з боку міжнародного співтовариства, Чавес заявив журналістам: "Мені абсолютно байдуже, що після моїх пропозицій мене вважатимуть божевільним. Нехай кажуть, що хочуть".

Багато венесуельців вважають ідею переводу стрілок годинника на півгодини назад правильною. Проте поспішність ухвалення такого рішення й відсутність роз'яснювальної інформації викликають сумніви в необхідності запровадити нововведення вже з цього понеділка.

Навіть найближчий соратник Чавеса, замміністра планування Луіс Маркано Гонсалес (Luis Marcano Gonzalez), висловився за перенесення дати на два-три тижні пізніше. 

"Перехід Венесуели до іншого часового поясу має відбутися на два-три тижні пізніше оголошеної раніше дати. Проте все в руках президента країни", - сказав Гонсалес журналістам.

Сусідні країни поки ніяк не відреагували на нововведення Чавеса. Раніше Чавес вніс на розгляд парламенту новий проект конституційної реформи. Він запропонував, зокрема, надати главі держави можливість переобиратися на свій пост необмежене число раз, збільшити президентський термін з шести до семи років, а робочий день скоротити до шести годин.

Уся влада Радам! (Фото: www.samaragdo.ru)
Уго Чавес запровадив ради комуни, в яких владу здійснюватиме трудящий народ Венесуели. (Фото: www.samaragdo.ru)
Крім того, голова держави запропонував запровадити в країні четверту гілку влади - "ради комуни", які зможуть представляти пересічні громадяни Венесуели.

Як вважає Чавес, нововведення дозволять йому "відкрити нову еру в будівництві соціалістичної Венесуели" й запобігти "сповзанню країни до капіталізму".

Венесуельський президент також змінив назву держави, змінив державний прапор і герб. Тепер ця південноамериканська країна називається Боліваріанська Республіка Венесуела, а на національному прапорі красуються не сім, а вісім зірок. Додана зірка, як пояснив Чавес народу, символізує внесок у боротьбу за незалежність Гаяни, найсхіднішої венесуельської провінції.

Герб Венесуели (Фото: Wikipedia)
Президент Венесуели виправив герб: тепер кінь мчить суворо ліворуч і дивиться прямо перед собою. (Фото: Wikipedia)
Чавес також "змусив" "правильно" скакати геральдичного білого коня на гербі Венесуели. Раніше кінь скакав праворуч, а кінська морда при цьому була повернена ліворуч. Тепер скакун мчить у правильному, на думку президента-марксиста, напрямку, тобто ліворуч, і дивиться при цьому вперед.

Послідовність і здатність ухвалювати неординарні рішення, а головне - впроваджувати їх у життя, на думку спостерігачів, допоможуть Чавесові ввійти до історії своєї країни та всієї Латинської Америки як президенту-реформатору.

За останніми повідомленнями, Уго Чавес відклав перехід Венесуели на власний час. Його плани викликали величезну плутатину в країні.

Пояснюючи своє рішення, Чавес сказав, що Венесуелі потрібно ще залагодити необхідні бюрократичні формальності з міжнародними організаціями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: