Чавес вважає присудження Нобелівської премії Обамі незаслуженим

Чавес вважає, що вперше Нобелівську премію миру присуджено людині, яка ще нічого не зробила, авансом, як гравцеві, який пообіцяв перемогу.

Президент Венесуели Уго Чавес вважає присудження Нобелівської премії миру за 2009 рік президентові США Бараку Обамі незаслуженим.

Свою оцінку Обамі присудження Нобелівської премії світу венесуельський лідер дав у статті Строки Чавеса, яку щонеділі публікують державні ЗМІ.

"Ми вперше присутні при нагородженні за заслуги, для досягнення яких номінант не зробив нічого: це премія за намір, який ще дуже далекий від втілення в життя", - каже Чавес.

Зі слів президента Венесуели, присудити премію миру Обамі - це те ж саме, що нагородити "бейсбольного гравця, який на початку сезону заявить, що виграє всі матчі, в яких візьме участь", не чекаючи цих обіцяних результатів.

"Що зробив Обама, щоб заслужити цю нагороду? Журі пояснило своє рішення його прагненням до миру без ядерної зброї, забувши при цьому про присутність його військ в Іраку та Афганістані і про його намір зайняти військові бази в Колумбії", - сказав Чавес.

Як повідомлялося, перша реакція Венесуели на рішення Нобелівського комітету пішла безпосередньо в день, коли воно було оголошено, 9 жовтня. Тоді міністр закордонних справ Венесуели Ніколас Мадуро охарактеризував присудження Нобелівської премії миру Обамі як "несподіване", оцінивши його "більшою мірою як зобов'язання зі збереження миру, ніж як нагороду за досягнення в боротьбі за мир", і закликав главу США довести мирні наміри, відмовившись від використання військових баз у Колумбії.

Нагадаємо, Нобелівську премію миру за 2009 рік було присуджено президентові США Бараку Обамі "за екстраординарні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співробітництво між людьми".

Критики рішення комітету вважають, що присудження Нобелівської премії миру Обамі було невиправданим і передчасним кроком.

Тим часом, Нобелівський комітет виступив із заявою, в якій захищає від нападок своє рішення присудити премію миру президенту США Бараку Обамі. Голова комітету Торбйорн Ягланд стверджує, що ніхто в цьому році не зробив для поширення ідей миру більше, ніж президент Обама.

Читайте також:

Фідель Кастро підтримав вручення премії миру Обамі

Нобелівську премію миру отримав Барак Обама

Обама отримав Нобелівську премію за те, що він не Джордж Буш

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: