Чавес за допомогою Росії планує уникнути долі Каддафі

Росія видасть Венесуелі кредит на придбання зброї, що, на думку Чавеса, допоможе йому уникнути повторення долі Каддафі.

Ситуація в Лівії, де повстанці захопили столицю Тріполі і змусили тікатиі лідера Джамахирії Муаммара Каддафі, змусила захвилюватися про своє майбутнє президента Венесуели Уго Чавеса.

Тому за допомогою Росії Чавес вирішив убезпечити себе від повторення долі лівійського лідера. Про це він заявив після зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Минулого четверга Лавров, завершуючи триденне турне по країнах Латинської Америки - Сальвадору, Перу і Венесуелі - заявив про готовність Росії розвивати зв'язки з країнами регіону.

Головним пунктом співпраці має стати зміцнення російсько-венесуельського банку. Як стало відомо, першим проектом цієї фінансової установи буде видача Венесуелі великого кредиту.

За словами Уго Чавеса, найближчим часом Каракас має намір звернутися до Росії з проханням надати кредит у розмірі 4 млрд доларів, кошти якого будуть пнаправлені на нові закупівлі зброї у Москви.

Як заявив лідер Венесуели, на виділені гроші, зокрема, буде створена комплексна система оборони Венесуели.

"Ми готові купувати у російських друзів матеріали для створення системи ППО, для захисту суші і морських рубежів", - заявив Чавес.

Про те, що ситуація в Лівії вкрай турбує Чавеса і він побоюється її повторення у Венесуелі, йдетьсяв його коментарях, які були дані після зустрічі з Сергієм Лавровим.

"Країна практично зруйнована. І її продовжують руйнувати. Ця трагедія, яка відбувається в країні, обурює нас, ця ситуація з Каддафі. Країну практично руйнують на очах, розривають на шматки", - заявив Чавес.

За його словами, посольство Венесуели в лівійський столиці Тріполі атаковано і повністю розграбовано. Як відомо, Чавеса і Каддафі пов'язують теплі дружні стосунки.

Раніше ходили чутки, що Венесуела готова надати притулок для Каддафі, якщо він вирішить залишити Лівію.

Російські ЗМІ відзначають, що, ймовірно, ставка Чавеса на Росію виявиться успішною. Раніше він уже досяг значних успіхів у цьому напрямку.

У вересні 2009 року лідерові Венесуели вдалося в обмін на визнання Абхазії і Південної Осетії домогтися від Москви вкладень в ряд великих проектів. Країні було виділено 4 млрд доларів кредиту на закупівлю російської зброї.

Читайте також:

Чавес попередив імперіалістів: Венесуела - не Лівія

Фідель Кастро подарував Чавесу військовий джип

Уго Чавес злякався, що стане "наступним після Каддафі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: