Чавес закликав збройні сили Венесуели "готуватися до захисту батьківщини"

Чавес зауважив, що якщо Колумбія "наважиться напасти" на Венесуелу, то "буде каятися в цьому протягом 500 років".

У традиційному новорічному зверненні до збройних сил в штаті Сулія президент Венесуели Уго Чавес заявив про те, що уряд Колумбії готує провокацію на кордоні, щоб "створити ґрунт для нападу на Венесуелу".

На його думку, влада Колумбії планують створити в прикордонній зоні на венесуельській території "помилковий тимчасовий табір" колумбійських лівих екстремістів і атакувати цей табір, звинувативши Венесуелу в приховуванні терористів.

Уго Чавес заявив, що міжнародне співтовариство має знати про агресивні плани Колумбії. Він вказав на те, що уряд цієї країни розв'язав пропагандистську війну проти Венесуели, стверджуючи, що на її території знаходяться табори лівоекстремістських збройних формувань і ховаються ватажки Революційних збройних сил Колумбії (FARC).

Венесуельський президент спростував ці звинувачення, зазначивши, однак, що "наркотрафіканти, праві і ліві екстремісти, терористи" можуть проникати з Колумбії до Венесуели через практично відкритий кордон, але відповідальність за це несе колумбійська влада. Президент і головнокомандувач підкреслили, що не допустять присутності іноземних збройних формувань на території своєї країни.

"Уряд Колумбії перетворився на інструмент уряду США, намагається дестабілізувати становище і створити хаос, щоб зупинити революцію не тільки у Венесуелі, але й в інших країнах Латинської Америки", - заявив Уго Чавес.

Він закликав збройні сили "готуватися до захисту батьківщини" і зауважив, що якщо Колумбія "наважиться напасти" на Венесуелу, то "буде каятися в цьому протягом 500 років".

Чавес також вважає, що часи надій на те, що президент США Барак Обама змінить свою політику щодо країн Нового світу і буде з ними розвивати партнерські та рівні зв'язку, минули.

"Не треба тішити себе ілюзіями, що при Обамі щось зміниться, пора зрозуміти, що нахабний інтервенціонізм Сполучених Штатів в Латинській Америці буде продовжуватися, як і раніше", - зауважує Чавес.

Лідер Венесуели критично відгукнувся про діяльність ООН в сучасних умовах, в першу чергу, про її ефективність.

В якості прикладу він навів кліматичний саміт ООН в Копенгагені, який не виправдав надій світової громадськості.

"Про яку ефективність і рівну відповідальність може йти мова, якщо на саміті в Копенгагені ми стали свідками того, як група розвинених держав спробувала узгодити свої позиції в обхід країн, що розвиваються", - сказав Чавес.

На його думку, робота ООН може стати ефективною лише в тому випадку, коли на зміну нинішнім міжнародним чиновниками прийдуть революційні делегати.

"Для боротьби з бюрократизмом, корупцією, неефективністю необхідні кадрові зміни, прихід до цієї міжнародної організації революційно налаштованих делегатів", - сказав Чавес.

Відносини між Венесуелою і Колумбією різко загострилися останнім часом через згоду Боготи надати свої військові бази військовослужбовцям США. Президент Венесуели Чавес розкритикував підписаний договір про військову співпрацю між США і Колумбією і навіть закликав співвітчизників і армію готуватися до війни. Стурбованість розміщенням військ США в Колумбії висловили також Болівія, Куба, Нікарагуа, Аргентина та Еквадор.

Читайте також:

Президент Венесуели пред'явив ультиматум світовому автопрому

Венесуела отримала тисячі російських ракет для захисту від Колумбії

Чавес готується до війни, скуповуючи зброю в Росії і Білорусі

Колумбія попросить у ООН захисту від Венесуели

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: