Чавес звинуватив США та Канаду у дестабілізації ситуації в Венесуелі

США і їхні союзники, як, наприклад, ультраправий канадський уряд атакують Венесуелу, намагаючись розв'язати в країні хвилю насильства.

Президент Венесуели Уго Чавес, виступаючи по національному телебаченню, звинуватив США та Канаду в тому, що вони використовують акції протесту опозиції для дестабілізації ситуації в країні.

В останні дні по країні прокотилися масові маніфестації студентів проти президента Уго Чавеса. Венесуельська поліція, щоб не допустити проведення демонстрацій, застосувала сльозогінний газ, гумові кулі і водомети. В результаті зіткнень поліції з маніфестантами загинули двоє студентів.

"США і їхні союзники, як, наприклад, ультраправий канадський уряд атакують Венесуелу, намагаючись розв'язати в країні хвилю насильства і тим самим дестабілізувати ситуацію в країні", - заявив Чавес. Лідер Венесуели назвав опозиційних студентів "фашистами, злочинцями і підривними елементами".

Чавес піддав критиці діяльність нового посла США в Бразилії і колишнього помічника держсекретаря по Латинській Америці Томаса Шеннона, заявивши, що він "займається киданням дротиків у бік Венесуели".

Раніше Шеннон закликав уряд Чавеса припинити репресії проти власного народу і прислухатися до його думки, тому що причиною масового невдоволення стали масові відключення електроенергії, закриття опозиційних телеканалів, а також різко зросла останнім часом вулична злочинність.

Президент Венесуели оголосив, що з 1 березня по 31 грудня поточного року в країні буде введено спеціальний план по боротьбі зі злочинністю. Проте він не став розкривати подробиці, заявивши, що цей план охоплює 10 штатів і 36 муніципалітетів, де зазначена найбільша кількість вбивств.

За офіційними даними міністерства юстиції Венесуели, лише за перші 11 місяців 2009 року кількість насильницьких смертей перевищила 12,2 тисячі. При цьому особливу тривогу у венесуельців викликає той факт, що в 20% злочинів причетні правоохоронці.

За оцінкою фахівців, рівень злочинності у Венесуелі є одним з найвищих в Латинській Америці, а столиця країни Каракас входить до п'ятірки найбільш криміногенних міст світу.

Читайте також:

Екс-соратники Чавеса вимагають його відставки

Колумбія звинуватила Чавеса в порушенні повітряного простору

У Венесуелі через відмову показувати Чавеса відключені кабельні телеканали

Президент Венесуели пред'явив ультиматум світовому автопрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: