Чавес звинуватив ЦРУ в організації акцій протесту в Ірані

Президент Венесуели заявив, що за заворушеннями стоять ЦРУ та імперіалістична рука європейських країн і США.

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що протести і заворушення в Ірані - наслідок активності в країні спецслужб західних країн.

Венесуельський лідер "абсолютно впевнений" в тому, що Махмуд Ахмадінежад чесно переміг на президентських виборах 12 червня. На думку Чавеса, заворушення в Ірані відбуваються за тією ж моделлю, яку можна було спостерігати і в інших країнах.

"За ними (заворушеннями) - стоять ЦРУ та імперіалістична рука європейських країн і США", - заявив президент Венесуели.

Нагадаємо, 22 травня Чавес заявив, що світ повинен поважати Іран і "тріумфальну" перемогу чинного президента країни Махмуда Ахмадінежада на президентських виборах.

Як повідомлялося, за офіційними даними, на президентських виборах, що відбулися 12 червня, чинний президент Ірану Махмуд Ахмадінежад набрав 62,63% голосів, а його основний суперник Мір Хоссейн Мусаві - 33,75% голосів.

Муссаві не визнав результатів виборів і звинуватив владу країни в їх підтасуванні, вимагаючи скасування підсумків голосування.

Прихильники лідера опозиції почали масові акції протесту, які 20 червня переросли в зіткнення з поліцією. В результаті було заарештовано 457 учасників заворушень. За даними міжнародних правозахисних організацій, в ході зіткнень загинуло 15 чоловік.

23 червня, Рада стражів Конституції Ірану відмовилася анулювати результати президентських виборів, так як не побачив серйозних порушень під час голосування.

Читайте також:

Обама засуджує політику Ірану щодо демонстрантів

Генсек ООН закликав іранську владу негайно припинити арешти опозиції

Євросоюз відкинув звинувачення Ірану в намірах "розвалити" країну

Іранська поліція розігнала опозиціонерів сльозоточивим газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: