Чеченців неявно "звільнили" від служби в російській армії як "потенційних бойовиків"

За даними джерел, чеченців в армію РФ не беруть, тому що військовій справі не хочуть вчити "потенційних бойовиків".

Чечню неявно "звільнили" від служби в російській армії. За підсумками весняного призову, що завершився 15 липня, з'ясувалося, що жодного з понад 7 тисяч молодих чеченців, поставлених на облік і минулих медкомісію, у війська не відправили.

У республіканському військкоматі запевняють, що повністю готові виконати план, але з Генштабу не приходить наказ, а джерела стверджують, що військовій справі не хочуть вчити "потенційних бойовиків".

Джерело видання в Генштабі дало зрозуміти, що рішення не брати в армію чеченців виходить не з штабу, а від більш високого керівництва. А причина в тому, що військовій справі не хочуть вчити "потенційних бойовиків".

"Скільки вовка не годуй, він все одно в ліс дивиться... Не секрет, що багато хто з чеченців є родичами бойовикам. Ну призовеш ти його у війська, а він виявиться двоюрідним братом Шаміля Басаєва, бойовиком в душі і прекрасним воїном на ділі, і що тоді?", - пояснило джерело.

Те, що всіх чеченців за замовчуванням вважають ворогами, пояснюється лише тим, що "так простіше". "Вибирати призовників за системою" лояльний - не лояльний "неможливо - надто копітка робота, таким чином відбирають людей до спецслужб, а не в армію", - сказав співрозмовник газети.

"Командир роти 18-ї бригади, дислокованої на військовій базі "Ханкала" в Чечні, і зовсім порівняв чеченців у Росії з палестинцями в Ізраїлі"? Ну, можна собі уявити, щоб палестинців закликали в ізраїльську армію? Ні, це виключено", - міркує він.

"Не призивають чеченців - і добре, дагестанців і інгушів з головою вистачає", - підсумував військовослужбовець.

Як пише "Московський комсомолець", у Міноборони РФ підтвердили, що поки ряди новобранців комплектуються без участі молодих людей з Чечні. Офіційний представник відомства полковник Ігор Конашенков також послався на відсутність рознарядки з Москви, але її причин не назвав.

При цьому полковник зазначив, що у всіх інших республіках Північного Кавказу призов йде повноцінний.

Востаннє повноцінний призов з Чечні приходив ще за часів СРСР, в 1991 році. З початком першої чеченської війни призов був припинений повністю, пише видання.

У республіканському військкоматі підтвердили, що досі чеченців не беруть служити у війська за межами республіки. Кілька років тому обмежену кількість призовників пройшли службу в місцевих батальйонах внутрішніх військ "Північ" і "Південь". При цьому військкомати по всіх містах і районах Чечні як і раніше працюють справно - тільки "вхолосту".

Читайте також:

Російська армія візьме на озброєння надувну техніку

Російська армія істотно збільшує кількість призовників

Таємна операція в Чечні 1996 року обернулася масовим вбивством

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: