Чеченські бойовики взяли відповідальність за аварію на Саяно-Шушенській ГЕС

Чеченські бойовики запевняють, що аварію на російській електростанції спричинив вибух закладеної ними протитанкової гранати. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Чеченські бойовики взяли на себе відповідальність за аварію на Саяно-Шушенській ГЕС у Росії, внаслідок якої загинули більше 20 людей.

Таку заяву бойовики опублікували на своєму сайті "Кавказ-центр". "Хвала Аллаху, за допомогою наших старань 17 серпня була проведена диверсія в Хакасії на Саяно-Шушенській ГЕС, найбільшій електростанції в Росії, робота по якій велася досить давно, і план був ретельно продуманий", - йдеться у повідомленні.

"У машинному залі вдалося закласти протитанкову гранату на годинниковому механізмі, вибух якої викликав більші втрати, ніж ми могли передбачити", - додали бойовики.

Вони відзначили, що результатом такої диверсії стали "повна зупинка ГЕС і завдання збитків Росії на багато мільярдів доларів". З огляду на такий збиток, вони пообіцяли продовжувати "роботи в цьому напрямку".

Нагадаємо, аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, найбільшій електростанції Росії, сталася 17 серпня. З причин, які поки офіційно не були оприлюднені, сталися руйнування та часткове затоплення машинного залу ГЕС. Сильні пошкодження отримали сьомий і дев'ятий гідроагрегат, третій, четвертий і п'ятий агрегати були завалені металоконструкціями.

За деякими повідомленнями, фахівці дійшли висновку, що причиною аварії на ГЕС став зрив кришки турбіни в машинному залі. Проте глава МНС РФ Сергій Шойгу попросив не озвучувати версії трагедії до остаточних висновків слідства. Також відомо що версія про теракт не отримала підтвердження.

Зараз знайдено тіла 26 загиблих на Саяно-Шушенській ГЕС, пошуки ще близько 50 людей, яких вважають зниклими безвісти, тривають. На відновлення зруйнованої станції знадобиться 40 мільярдів рублів.

Читайте також:

Путін прирівняв зниклих безвісти на ГЕС в Хакасії до загиблих

Кількість жертв на Саяно-Шушенській ГЕС досягла 26 людей

Госпіталізований відповідальний за ліквідацію аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС прогнозували ще 11 років тому

 

 

ВідеоНа Саяно-Шушенській ГЕС шукають людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: