Чеченські бойовики оголосили, що більше не підкоряються Доку Умарову

Розкол черед чеченських бойовиків: частина кавказького підпілля відмовилася визнавати владу "аміра" Доку Умарова. Експерти очікують, що тепер Імарат довго не протримається.

Серед збройного підпілля на Північному Кавказі спалахнув серйозний конфлікт. Низка чеченських бойовиків та арабських найманців, які воюють разом з ними, оголосили про свій вихід з-під влади "аміра Кавказького Імірату" Доку Умарова.

Скандальне відеозвернення бойовиків було розміщено на одному з екстремістських сайтів. На відео близько 50 учасників незаконних збройних формувань розсілися на пагорбі. В першому ряду - два найбільш відомих після Доку Умарова чеченських польових командира - Асламбек Вадалов і Хусейн Гакаєв.

Поруч з ними – арабський найманець Муххадан, який, за даними МВС і ФСБ, займається підготовкою терористів-смертників.

Заяву від імені всіх присутніх оприлюднив Хусейн Гакаєв. Він не читав заздалегідь написаний текст і взагалі насилу підбирав слова. Бойовик пояснив, що виступити їх змушує "обстановка, що склалася на Кавказі". "Ми намагалися не довести справу до цього, але не вийшло", - зазначив Гакаєв.

Він поклав провину за ситуацію на Доку Умарова, який, "відкликавши свою заяву про відставку, проявив неповагу до меджлісу".

Бойовики вважають, що Умаров передумав не сам, а за "командою від когось" – як натякнув Гакаєв, лідер чеченський бойовиків не вільний у своїх діях.

Після Гакаєва по черзі виступили Асламбек Вадалов і араб Муххадан, які заявили про складання з себе повноважень наїба (намісника) і аміра "Імарату Кавказ".

Цікаво, що ролик з відеозверненням чеченських бойовиків не був розміщений на сайті kavkazcenter, який є офіційним рупором збройного підпілля на Північному Кавказі.

Хоча, як стверджують чеченські бойовики, вони розіслали запис зі зверненням "на всі сайти". У свою чергу, kavkazcenter опублікував заяву кадія (судді) "Імарату Кавказ", лідера дагестанського крила збройного підпілля Сейфуллаха, який закликав усіх бойовиків визнати владу аміра Умарова.

На думку експертів, без чеченських бойовиків Імарат довго не протримається, і тепер його розпад неминучий. Аналітики не чітко уявляють собі і долю самого Умарова, якому, можливо, доведеться втекти за кордон, - інакше його усунуть або російські силовики, або ж "свої", щоб звільнити місце для нового аміра.

Нагадаємо, минулого тижня в Інтернеті з'явилося відеозвернення Умарова, в якому він оголосив про свою відставку і призначив своїм наступником Асламбека Вадалова, який вважається одним з найбільш зухвалих і "відморожених" бандитів республіки.

Але потім Умаров заявив, що не відійде від справ і залишиться на чолі опору. При цьому він тимчасово відсторонив від справ головного ідеолога бойовиків Мовладі Удугова, який допустив появу в Мережі відеоролика, в якому Умаров знімає з себе повноваження.

Читайте також:

Кадиров "повісив" на лідера бойовиків цунамі в Індії та знищення Хіросіми

Доку Умаров передумав складати з себе повноваження

Умаров вибрав наступником найбільш "відмороженого" бандита Чечні

Російські спецслужби почали труїти чеченських бойовиків: вже 17 жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: